Bratislava 28. mája (TK KBS) TK KBS prináša výber z programu biskupov (22. týždeň).-----------------------------------------------------------------
RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV – Západná provincia
BRATISLAVSKÁ ARCIDIECÉZA
* MONS. STANISLAV ZVOLENSKÝ (bratislavský arcibiskup metropolita)
Pondelok - Streda 28. - 30. mája 2018 / Piatok 1. júna 2018:
- pracovné stretnutia
Streda 30. mája 2018:
- 18.00 hod. svätá omša vo Farnosti Štefanov
Štvrtok 31. mája 2018 / Slávnosť Božieho tela:
Sobota 2. júna 2018:
- o 9:00 h svätá omša v kaplnke Kňazského semínara v rámci podujatia "Biblia pre všetkých"
- o 16:00 h fatimská sobota v Bazilike Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne
Nedeľa 3. júna 2018 / Slávnosť Božieho tela v Bratislave
- o 10:30 h svätá omša s eucharistickou procesiou v Bratislave na Primaciálnom námestí
Zdroj: Július Pomšár (sekretár arcibiskupa)
* MONS. JOZEF HAĽKO (bratislavský pomocný biskup)
Pondelok 28. mája 2018:
- o 17:30 h relácia Doma je doma na tému: Božie telo a eucharistické zázraky v TV Lux v Bratislave
Piatok 1. júna 2018:
- o 7:00 h svätá omša v Kaplnke TV Lux v Bratislave
Sobota 2. júna 2018:
- o 10:00 h svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania vo Farnosti Holice
Nedeľa 3. júna 2018:
- o 10:30 h slávnostná svätá omša s procesiou na Primaciálnom námestí v Bratislave pri príležitosti slávnosti Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi
Zdroj: sr. Adela Jenčová (sekretariát pomocného biskupa)
-----------------------------------------------------------------
TRNAVSKÁ ARCIDIECÉZA
* MONS. JÁN OROSCH (trnavský arcibiskup)
Pondelok 28. mája 2018:
- o 8:00 h celebruje svätú omšu pre zamestnancov v kaplnke Arcibiskupského úradu
- o 10.00 h vedie poradu aulistov Trnavskej arcibiskupskej kúrie
Utorok 29. mája 2018:
- 11:30 h slávi svätú omšu v arcibiskupskej Kaplnke povýšenia Svätého kríža pri príležitosti jubilea 65 rokov života, po ktorej bude nasledovať slávnostné agapé v priestoroch veľkého refektória arcibiskupského paláca
Streda 30. mája 2018:
- 10:00 h vybavuje dohodnuté stretnutie s vikármi
- 15:00 h vybavuje dohodnuté stretnutie s kňazmi Opus Dei
- 18:00 h bude celebrovať svätú omšu v trnavskom františkánskom Kostole sv. Jakuba v priamom prenose Rádia Lumen
Štvrtok 31. mája 2018:
- neoficiálny program
Piatok 1. júna 2018:
- od 10:00 h vybavuje dohodnuté osobné stretnutia s laikmi a kňazmi
Sobota 2. júna 2018:
- 9:30 h bude vysluhovať sviatosť birmovania vo farnosti Dolný Bar
Nedeľa 3. júna 2018:
- 9:30 h bude celebrovať slávnostnú svätú omšu zo slávnosti Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi v katedrálnom Chráme sv. Jána Krstiteľa, po ktorej bude nasledovať Eucharistická procesia ulicami v centre mesta Trnava
Zdroj: Arcibiskupský úrad v Trnave
----------------------------------------------------------------
ŽILINSKÁ DIECÉZA
* MONS. TOMÁŠ GALIS (žilinský biskup)
Pondelok 28. mája 2018:
- vybavuje administratívne záležitosti na Biskupskom úrade
Utorok 29. mája 2018:
- oceňovanie žiakov katolíckych základných škôl Žilinskej diecézy
Streda - Piatok 30. mája - 1. júna 2018:
- vybavuje administratívne záležitosti na Biskupskom úrade
Sobota 2. júna 2018:
- o 10:00 h vysluhovanie sviatosti birmovania vo Farnosti Považská Bystrica - Sv. rodiny
- o 17:15 h pobožnosť Fatimskej soboty a svätá omša, Rajecká Lesná
Nedeľa 3. júna 2018:
- o 10:30 h vysluhovanie sviatosti birmovania vo Farnosti Zborov nad Bystricou
Zdroj: Ľubomír Majtán (tajomník biskupa)
----------------------------------------------------------------
RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV – Východná provincia
KOŠICKÁ ARCIDIECÉZA
* MONS. BERNARD BOBER (košický arcibiskup metropolita)
Sobota 2. júna 2018:
- 8:30 h vyslúži sviatosť birmovania, Belá nad Cirochou
- 10:30 h vyslúži sviatosť birmovania, Snina - mesto
Nedeľa 3. júna 2018:
- 9:30 h slávnosť Božieho Tela s procesiou, svätá omša a eucharistický sprievod na Božie telo, Katedrála sv. Alžbety, Košice
* MONS. MAREK FORGÁČ (košický pomocný biskup)
Pondelok 28. mája 2018:
- 8:00 h štátne skúšky, TF KU, Košice
Štvrtok 31. mája 2018:
- 8:00 h svätá omša, Kostol sv. Michala Archanjela (uršulínky), Košice
Sobota 2. júna 2018:
- 9:00 h Fatimská sobota, Obišovce
Nedeľa 3. júna 2018:
- 10:30 h Sté výročie posvätenia kostola, Nižný Hrušov
* MONS. ALOJZ TKÁČ (košický emeritný arcibiskup)
Sobota 2. júna 2018:
- 8:30 h vyslúži sviatosť birmovania, Janík
- 10:30 h vyslúži sviatosť birmovania,, Moldava nad Bodvou
Nedeľa 3. júna 2018:
- 10:30 h vyslúži sviatosť birmovania, Slovenská Kajňa
Zdroj: Jozef Kmec (tajomník)
-----------------------------------------------------------------
ROŽŇAVSKÁ DIECÉZA
* MONS. STANISLAV STOLÁRIK (rožňavský biskup)
Pondelok 28. mája 2018:
- 13:00 Pohreb matky kňaza Rožňavskej diecézy v Záhradnom
Utorok 29. mája 2018:
- 10:00 Pracovné stretnutia na Biskupskom úrade
- 14:00 Pracovné stretnutia na Biskupskom úrade
Štvrtok 31. mája 2018:
- 18:00 svätá omša na Slávnosť Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi s Eucharistickou procesiou, Katedrála Nanebovzatia Panny Márie v Rožňave
Nedeľa 3. júna 2018:
- 10:30 vysluhovanie sviatosti birmovania vo farnosti Žakarovce
Zdroj: Rožňavská diecéza
-----------------------------------------------------------------
GRÉCKOKATOLÍCKA CIRKEV
PREŠOVSKÁ ARCHIEPARCHIA
* MONS. JÁN BABJAK (prešovský arcibiskup metropolita)
Pondelok 28. mája 2018:
- 9:00 h Prešov – Arcibiskupská rezidencia – stretnutia s kňazmi ohľadom kňazských dispozícií
Utorok 29. mája 2018:
- 17:00 h Prešov – Arcibiskupská rezidencia – stretnutie s diakonom Petrom Tokáčom
Streda 30. mája 2018:
- 14:00 h Prešov – Arcibiskupská rezidencia – prijatie a udelenie diplomov víťazom výtvarnej súťaže Biblia očami detí a mládeže
- 16:30 h Prešov – Gréckokatolícky kňazský seminár blahoslaveného biskupa Pavla Petra Gojdiča – archijerejská svätá liturgia
Sobota 2. júna 2018:
- 9:00 h Krakov-Lagiewniki – otvorenie 9. metropolitnej púte Gréckokatolíckej cirkvi na Slovensku do Sanktuária Božieho milosrdenstva
- 10:00 h Krakov-Lagiewniki – archijerejská svätá liturgia na 9. metropolitnej púti Gréckokatolíckej cirkvi na Slovensku do Sanktuária Božieho milosrdenstva; hlavný slúžiaci prešovský arcibiskup metropolita Ján Babjak SJ, slávnostný kazateľ emeritný przemyšlsko-varšavský arcibiskup metrpolita Ivan Martyniak; celodenný program
Nedeľa 3. júna 2018:
- 10:00 h Prešov – Katedrála sv. Jána Krstiteľa – archijerejská svätá liturgia a diakonská vysviacka prvej skupiny – šiestich svätencov
- 15:00 h Prešov – účasť, modlitba a slovo na Eucharistickom sprievode mestom Prešov
Zdroj: Informačné stredisko Prešovskej archieparchie
-----------------------------------------------------------------
KOŠICKÁ EPARCHIA
* MILAN CHAUTUR (košický eparcha)
Pondelok 28. máj 2018:
- Prijímanie ohlásených stránok na Eparchiálnom úrade v Košiciach
Sobota 2. jún 2018:
- 9:00 Účasť na programe fatimskej sobote spojenej s púťou detí a rodín
Nedeľa 3. jún 2018:
- 10:00 Archijerejská svätá liturgia za účasti mukačevského eparchu Milana Šášika CM v Cerkvi Všetkých svätých v Trhovišti pri príležitosti 200. výročia chrámu
Zdroj: Košická eparchia
-----------------------------------------------------------------
BRATISLAVSKÁ EPARCHIA
* MONS. PETER RUSNÁK (bratislavský eparcha)
Štvrtok 31. mája 2018:
- Bratislava – Katedrála Povýšenia svätého Kríža – archijerejská liturgia na sviatok Najsvätejšej Eucharistie
Nedeľa 3. júna 2018
:
- Bratislava – Primaciálne námestie – koncelebruje svätú omšu pri príležitosti sviatku Božieho Tela
Sobota 9. júna 2018
:
- Šaštín – Bazilika Sedembolestnej Panny Márie – Desiata eparchiálna púť – 10:00: slúži archijerejskú liturgiu (priamy televízny prenos RTVS Dvojka)
Štvrtok 14. júna – Nedeľa 17. júna 2018:
Lungro (Taliansko) – zúčastní sa na výročnom stretnutí východných katolíckych hierarchov Európy.
Zdroj: Stanislav Gábor (hovorca eparchie)
-----------------------------------------------------------------
Poznámka: Údaje sú aktualizované po ich dodaní.