Bratislava 14. mája (TK KBS) TK KBS prináša výber z programu biskupov (20. týždeň).-----------------------------------------------------------------
RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV – Západná provincia
BRATISLAVSKÁ ARCIDIECÉZA
* MONS. STANISLAV ZVOLENSKÝ (bratislavský arcibiskup metropolita)
Pondelok - Piatok 14. - 18. mája 2018:
- pracovné stretnutia
Utorok 15. mája 2018:
- Badín - Kolokvium o nových komunitách v Katolíckej cirkvi
Piatok 18. mája 2018:
- o 18:00 h svätá omša s ukončením jubilejného roka v Bazilike Narodenia Panny Márie v Marianke
Sobota 19. mája 2018:
- Púť TV Lux - o 15.00 h svätá omša v Bazilike Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne
Nedeľa 20. mája 2018:
- Svätodušná púť - o 10:30 h svätá omša v Bazilike Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne
Zdroj: Július Pomšár (sekretár arcibiskupa)
* MONS. JOZEF HAĽKO (bratislavský pomocný biskup)
Pondelok 14. mája 2018:
- dopoludnia kňazská rekolekcia dekanátu Malacky vo Farnosti Gajary
Utorok 15. mája 2018:
- kolokvium o nových komunitách v Cirkvi s podtémou „Charizmatická spiritualita“ v Kňazskom seminári sv. Františka Xaverského v Badíne
Streda 16. mája 2018:
- dopoludnia kňazská rekolekcia dekanátu Skalica vo Farnosti Petrova Ves
- vo večerných hodinách modlitbové stretnutie Spoločenstva pri Dóme sv. Martina v Istropolise na Trnavskom mýte v Bratislave
Štvrtok 17. mája 2018:
- dopoludnia stretnutie s dekanmi Bratislavskej arcidiecézy
Piatok 18. mája 2018:
- o 7:00 h svätá omša v Kaplnke TV Lux v Bratislave
- vyučovanie Cirkevných dejín na RK CMBF UK v Bratislave
- o 19:00 h svätá omša v Kostole sv. Štefana v Bratislave (kapucínsky Kostol)
Sobota 19. mája 2018:
- o 10:00 h svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania vo Farnosti Bratislava-Prievoz
- o 22:00 h vigília slávnosti Zoslania Ducha Svätého vo Farnosti Bratislava-Petržalka I
Nedeľa 20. mája 2018:
- o 10:00 h svätá omša v UPeCe sv. Jozefa Freinademetza v Bratislave
Zdroj: sr. Adela Jenčová (sekretariát pomocného biskupa)
-----------------------------------------------------------------
TRNAVSKÁ ARCIDIECÉZA
* MONS. JÁN OROSCH (trnavský arcibiskup)
Pondelok 14. mája 2018:
- od 10.00 h vybavuje dohodnuté osobné stretnutia s kňazmi
Utorok 15. mája 2018:
- zúčastní sa na podujatí "Kolokvium o nových komunitách v Cirkvi", ktoré organizuje Konferencia biskupov Slovenska v Badíne (Banskobystrická diecéza)
Streda 16. mája 2018:
- o 17.00 h celebruje svätú omšu vo farnosti Čunovo (Bratislavská arcidiecéza)
Štvrtok 17. mája 2018:
- o 8.00 h celebruje svätú omšu pre zamestnancov v kaplnke Arcibiskupského úradu
- o 9.00 h vybavuje dohodnuté osobné stretnutie s generálnym vikárom a riaditeľom Arcibiskupského úradu
- popoludní uskutoční služobnú cestu do Nitry
Piatok 18. mája 2018:
- o 8.00 h celebruje svätú omšu pre zamestnancov v kaplnke Arcibiskupského úradu
- o 10.00 h bude viesť zasadanie Presbyterskej rady Trnavskej arcidiecézy
Sobota 19. mája 2018:
- o 10.30 h bude vysluhovať sviatosť birmovania vo farnosti Modrová
Nedeľa 20. mája 2018:
- o 10.00 h bude vysluhovať sviatosť birmovania vo farnosti Trnava-mesto-sv. Mikuláša
Zdroj: Arcibiskupský úrad v Trnave
----------------------------------------------------------------
ŽILINSKÁ DIECÉZA
* MONS. TOMÁŠ GALIS (žilinský biskup)
Pondelok 14. mája 2018:
- vybavuje administratívne záležitosti na Biskupskom úrade
Utorok 15. mája 2018:
- Kolokvium o nových komunitách, Badín
Streda 16. mája 2018:
- vybavuje administratívne záležitosti na Biskupskom úrade
Štvrtok 17. mája 2018:
- vizitácia Farnosti Terchová
Piatok 18. mája 2018:
- stretnutie s kňazmi Univerzitných pastoračných centier
Sobota 19. mája 2018:
- o 10.00 h - vysluhovanie sviatosti birmovania vo Farnosti Dolný Hričov
- o 15.30 h - jarná púť na hore Butkov a požehnanie sochy Panny Márie, Matky milosrdenstva, farnosť Ladce
Nedeľa 20. mája 2018:
- o 10.00 h - vysluhovanie sviatosti birmovania vo Farnosti Žilina-Hájik
Zdroj: Ľubomír Majtán (tajomník biskupa)
----------------------------------------------------------------
RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV – Východná provincia
KOŠICKÁ ARCIDIECÉZA
* MONS. BERNARD BOBER (košický arcibiskup metropolita)
14. máj 2018 15.00 hod, odovzdávanie certifikátov ADAŠ, ABÚ Košice
15. máj 2018 9.00 hod, rekolekcie dekanátu Snina, Snina
16. máj 2018 9.00 hod, rekolekcie dekanátu Prešov I., Konkatedrála sv. Mikuláša, Prešov
17. máj 2018 9.00 hod, rekolekcie dekanátu Bardejov, Hažlín
14.00 hod, podpisovanie Memoranda o spolupráci s PSK, Spišská Kapitula
18. máj 2018 10.00 hod, rekolekcie kňazov TF a KS, Teologická fakulta KU Košice
19. máj 2018 10.00 hod, MIKE – Arcidiecézne stretnutie miništrantov, Prešov-Sídl. III
20. máj 2018 9.00 hod, birmovka, Soľná Baňa (Prešov – Solivar)
11.00 hod, birmovka, Konkatedrála sv. Mikuláša, Prešov
* MONS. MAREK FORGÁČ (košický pomocný biskup)
14. máj 2018 18.00 hod, svätá omša, sv. Gorazd, Košice
15. máj 2018 9.00 hod, rekolekcie dekanátu Trebišov, Veľká Tŕňa, (Čerhov)
16. máj 2018 9.00 hod, rekolekcie dekanátu Košice – Východ, Košice - Furča
17. máj 2018 9.00 hod, rekolekcie dekanátu Stropkov, Turany n/Ondavou
19. máj 2018 8.30 hod, birmovka, Košice – sídl. Ťahanovce
12.15 hod, Stretnutie členov ružencových bratstiev Košickej arcidiecézy, Košice - Dominikáni
20. máj 2018 8.00 hod, birmovka, Košice – Furča
10.30 hod, birmovka, Katedrála sv. Alžbety, Košice
* MONS. ALOJZ TKÁČ (košický emeritný arcibiskup)
15. máj 2018 9.00 hod, rekolekcie dekanátu Sobrance a Michalovce, Vysoká n/Uhom
20. máj 2018 11.00 hod, birmovka, Košice – Nad jazerom
Zdroj: Jozef Kmec (tajomník)
-----------------------------------------------------------------
ROŽŇAVSKÁ DIECÉZA
* MONS. STANISLAV STOLÁRIK (rožňavský biskup)
Pondelok 14. mája 2018:
- 10:00 h Pracovné stretnutia na Biskupskom úrade
- 14:00 h Pracovné stretnutia na Biskupskom úrade
- 16:30 h Stretnutie Ekonomickej rady diecézy
Utorok 15. mája 2018:
- 10:00 h Pracovné stretnutia na Biskupskom úrade
- 14:00 h Pracovné stretnutia na Biskupskom úrade
- 18:00 h Svätá omša pre účastníkov Celoslovenského kola Biblickej olympiády; v Katedrále Nanebovzatia Panny Márie v Rožňave
- 19:00 h Spoločná večera a stretnutie s účastníkmi Biblickej olympiády na Biskupskom úrade
Streda 16. mája 2018 / sviatok patróna diecézy – sv. Jána Nepomuckého, výročie inaugurácie Mons. Stanislava Stolárika
- 10:00 h Pracovné stretnutia na Biskupskom úrade
- 18:00 h Svätá omša pre účastníkov Celoslovenského kola Biblickej olympiády; v Katedrále Nanebovzatia Panny Márie v Rožňave
- 19:00 h Spoločná večera a stretnutie s účastníkmi Biblickej olympiády na Biskupskom úrade
Piatok 18. mája 2018:
- 6:40 h Svätá omša pre bohoslovcov kňazského seminára v Košiciach
Nedeľa 20. mája 2018:
- 10:00 h Vysluhovanie sviatosti birmovania birmovancom z farností Rožňava – mesto a Rožňava – juh, svätá omša v Katedrále Nanebovzatia Panny Márie v Rožňave
Zdroj: Rožňavská diecéza
-----------------------------------------------------------------
GRÉCKOKATOLÍCKA CIRKEV
PREŠOVSKÁ ARCHIEPARCHIA
* MONS. JÁN BABJAK (prešovský arcibiskup metropolita)
Pondelok 14. mája 2018:
- 9:00 h Prešov – Ruské Pekľany – účasť na cyklotúre kňazov do rodiska blahoslaveného biskupa Pavla Petra Gojdiča OSBM
Streda 16. mája 2018:
- 9:30 h Ľutina – Bazilika minor – archijerejská svätá liturgia pri príležitosti 10. Metropolitnej púte kňazov Gréckokatolíckej cirkvi sui iuris na Slovensku; celodenný program
Štvrtok 17. mája 2018:
- 10:00 h Spišská Kapitula – podpis memoranda Svetlo z Východu
Sobota 19. mája 2018:
- 10:00 h Humenné – Chrám Zosnutia Presvätej Bohorodičky – archijerejská svätá liturgia pri príležitosti jubilea 70 rokov života otca Mgr. Jána Karasa, titulárneho arcidekana s právom nosiť nábederník
Nedeľa 20. mája 2018:
- 10:30 h Rafajovce – archijerejská svätá liturgia pri príležitosti archieparchiálnej odpustovej slávnosti Zostúpenia Svätého Ducha
Zdroj: Informačné stredisko Prešovskej archieparchie
————————————————————————————————
KOŠICKÁ EPARCHIA
* MILAN CHAUTUR (košický eparcha)
Pondelok 14. mája 2018:
Prijímanie ohlásených stránok na eparchiálnom úrade v Košiciach
Streda 16. mája 2018:
Účasť na zasadaní Konferencie vyšších rehoľných predstavených v Bratislave
Štvrtok 17. mája 2018:
9:00 Svätá liturgia v Cerkvi bl. mučeníkov Pavla Petra Gojdiča a Metoda Dominika Trčku v mestskej časti Košice - Ťahanovce pri príležitosti odpustovej slávnosti miestnej Cirkevnej základnej školy s materskou školou sv. Gorazda
Piatok 18. mája 2018:
10.00 Svätá liturgia v kaplnke Katolíckej strednej pedagogickej školy sv. Cyrila a Metoda v Košiciach pri príležitosti odpustovej slávnosti a rozlúčky so žiakmi maturitného ročníka
Sobota 19. mája 2018:
Účasť na programe košickej eparchiálnej odpustovej slávnosti Zostúpenia Svätého Ducha v Bazilike minor v Michalovciach
Nedeľa 20. mája 2018:
10.00 Archijerejská svätá liturgia v Bazilike minor v Michalovciach pri príležitosti košickej eparchiálnej odpustovej slávnosti Zostúpenia Svätého Ducha v priamom televíznom prenose RTVS
Zdroj: Košická eparchia
-----------------------------------------------------------------
BRATISLAVSKÁ EPARCHIA
* MONS. PETER RUSNÁK (bratislavský eparcha)
-----------------------------------------------------------------
Poznámka: Údaje sú aktualizované po ich dodaní.