RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV – Západná provinciaBRATISLAVSKÁ ARCIDIECÉZA
* MONS. STANISLAV ZVOLENSKÝ (bratislavský arcibiskup metropolita)
pondelok, streda, piatok 7. 5.; 9. 5.; 11. 5.
- pracovné stretnutia
štvrtok 10. 5.
- Slávnosť Nanebovstúpenia Pána
- o 17.00 hod. svätá omša v Katedrále sv. Martina v Bratislave
sobota 12. 5.
- o 10.00 hod. svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania v Katedrále sv. Martina
Zdroj: Július Pomšár (sekretár arcibiskupa)
* MONS. JOZEF HAĽKO (bratislavský pomocný biskup)
Pondelok 7. 5.
- dopoludnia kňazská rekolekcia dekanátu Bratislava-Sever vo Farnosti Bratislava-Dlhé Diely
Streda 9. 5.
- dopoludnia kňazská rekolekcia dekanátu Senica vo Farnosti Senica
Štvrtok 10. 5.
- o 17:00 h koncelebruje pri svätej omši v Katedrále sv. Martina v Bratislave
Piatok 11. 5.
- o 7:00 h svätá omša v Kaplnke TV Lux v Bratislave
- vyučovanie Cirkevných dejín na RK CMBF UK v Bratislave
- o 15:00 h ruženec a svätá omša vo Farnosti Nitra - Kalvária v rámci púte maďarských veriacich
Sobota 12. 5.
- o 10:00 h svätá omša spojená s vysluhovaním sviatosti birmovania vo Farnosti Čáry
Nedeľa 13. 5.
- o 10:00 h svätá omša spojená s vysluhovaním sviatosti birmovania vo Farnosti Veľké Leváre
- o 15:00 h svätá omša spojená s vysluhovaním sviatosti birmovania vo Farnosti Malé Leváre
Zdroj: sr. Adela Jenčová (sekretariát pomocného biskupa)
-----------------------------------------------------------------
TRNAVSKÁ ARCIDIECÉZA
* MONS. JÁN OROSCH (trnavský arcibiskup)
Pondelok 7. 5.
- od 10.00 h vybavuje dohodnuté osobné stretnutia s kňazmi
Utorok 8. 5.
- vybavuje pastoračné povinnosti mimo Arcibiskupského úradu
Streda 9. 5.
- od 10.00 h vybavuje dohodnuté osobné stretnutia s kňazmi
Štvrtok 10. 5.
- o 10.30 h, pri príležitoti slávnosti Nanebovstúpenia Pána, celebruje svätú omšu v provinciálnom dome Inštitútu milosrdných sestier Svätého kríža vo farnosti Trnava-Tulipán a požehná kaplnku
Piatok 11. 5.
- o 8.00 h celebruje svätú omšu pre zamestnancov v kaplnke Arcibiskupského úradu
- od 10.00 h vybavuje dohodnuté osobné stretnutia s laikmi a kňazmi
- od 14.00 h vybavuje dohodnuté osobné stretnutia s kňazmi
Sobota 12. 5.
- o 10.00 h bude vysluhovať sviatosť birmovania vo farnosti Čachtice
Nedeľa 13. 5.
- o 10.30 h bude sláviť svätú omšu vo farnosti Doľany (Bratislavská arcidiecéza) pri príležitosti púte ku sv. Leonardovi
Zdroj: Arcibiskupský úrad v Trnave
----------------------------------------------------------------
ŽILINSKÁ DIECÉZA
* MONS. TOMÁŠ GALIS (žilinský biskup)
Pondelok 7. 5.
- vybavuje administratívne záležitosti na Biskupskom úrade
Utorok 8. 5.
- o 12.00 h - jarná púť v Kostole Panny Márie Matky Cirkvi na hore Živčáková
Streda 9. 5.
- vizitácia Farnosti Korňa
Štvrtok 10. 5.
- o 11.00 h - púť zamestnancov Biskupského úradu a cirkevných škôl Žilinskej diecézy v Kostole Panny Márie Matky Cirkvi na hore Živčáková
Piatok 11. 5.
- vybavuje administratívne záležitosti na Biskupskom úrade
Sobota 12. 5.
- o 10.00 h - Misijná púť detí, Rajecká Lesná
- o 15.00 h - svätá omša spojená s požehnaním obnovenej fasády kostola, Dolná Mariková
Nedeľa 13. 5.
- o 10.30 h - vysluhovanie sviatosti birmovania vo Farnosti Kysucké Nové Mesto - Panny Márie
Zdroj: Ľubomír Majtán (tajomník biskupa)
----------------------------------------------------------------
RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV – Východná provincia
KOŠICKÁ ARCIDIECÉZA
* MONS. BERNARD BOBER (košický arcibiskup metropolita)
Pondelok 7. 5.
- 9.30 hod, svätá omša a morálne oceňovanie učiteľov katolíckych škôl, Seminárny kostol sv. Antona Paduánskeho, Košice
- 18.00 hod, svätá omša, sv. Gorazd, Košice
Utorok - Štvrtok 8. - 10. 5.
- Arcidiecézna púť - Lurdy
Piatok 11. 5.
- 11.00 hod, svätá omša, Kaplnka bl. Sáry Salkaházi, Košice a stretnutie so zamestnancami ADCH, Košice
Sobota 12. 5.
- 14.00 hod, eRko – Púť detí, Obišovce
Nedeľa 13. 5.
- 10.00 hod, birmovka, Košice - Podhradová
* MONS. MAREK FORGÁČ (košický pomocný biskup)
Utorok 8. 5.
- 10.30 hod, slávnostná svätá omša pri príležitosti konsekrácie Kostola sv. Rity, Augustiniáni, Košice
Streda 9. 5.
- 9.00 hod, rekolekcie dekanátu Košice - Západ, Zlatá Idka
Štvrtok 10. 5.
- 8.30 hod, rekolekcie dekanátu Vranov n/T, Vranov n/T - Juh
Piatok 11. 5.
- 9.00 hod, rekolekcie dekanátu Lipany, Charitný dom, Lipany
Sobota 12. 5.
- 8.30 hod, birmovka, Sabinov
- 11.00 hod, birmovka, Ražňany
Nedeľa 13. 5.
- 8.30 hod, birmovka, Ruská
- 11.00 hod, birmovka, Tibava
- 15.00 hod, požehnanie zvona, Sobrance
* MONS. ALOJZ TKÁČ (košický emeritný arcibiskup)
Utorok 8. 5.
- 9.00 hod, rekolekcie dekanátu Humenné, Humenné-Pod Sokolejom
Streda 9. 5.
- 16.00 hod, rekolekcie dekanátu Košice – Juh, Košice-Barca
Nedeľa 13. 5.
- 10.30 hod, birmovka, Osikov
Zdroj: Jozef Kmec (tajomník)
-----------------------------------------------------------------
ROŽŇAVSKÁ DIECÉZA
* MONS. STANISLAV STOLÁRIK (rožňavský biskup)
Pondelok 7. mája 2018
10,00 Pracovné stretnutia na Biskupskom úrade
14,00 Pracovné stretnutia na Biskupskom úrade
Streda 9. mája 2018
10,00 Sv. omša v kostole sv. Františka Xaverského v Rožňave
11,00 Stretnutie s členmi Klubu kresťanských pedagógov na Biskupskom úrade
Štvrtok 10. mája 2018
6,40 Svätá omša pre bohoslovcov kňazského seminára v Košiciach
Sobota 12. mája 2018
16,00 Sv. omša počas modlitbového dňa k Matke všetkých národov, Nitra
Nedeľa 13. mája 2018
10,00 Svätá omša v Katedrále Nanebovzatia Panny Márie v Rožňave (vysielaná rádiom RTVS)
Zdroj: Rožnavská diecéza
-----------------------------------------------------------------
GRÉCKOKATOLÍCKA CIRKEV
PREŠOVSKÁ ARCHIEPARCHIA
* MONS. JÁN BABJAK (prešovský arcibiskup metropolita)
Pondelok 7. 5.
- 10.00 hod.: Prešov – Arcibiskupská rezidencia – prijatie JUDr. Antona Chromíka
- 12.00 hod.: Prešov – Arcibiskupská rezidencia – prijatie novosibírskeho biskupa Josepha Wertha
Štvrtok 10. 5.
- 10.00 hod.: Nyìregyháza (Maďarsko) – účasť na biskupskej vysviacke novovymenovaného eparchiálneho biskupa Nyìregyházy otca Ábela Szocsku OSBM
Sobota 12. 5.
- 10.30 hod.: Prešov – Katedrála sv. Jána Krstiteľa – archijerejská svätá liturgia pri príležitosti Slávnostného archieparchiálneho večeradla v rámci 200. výročia zriadenia Prešovskej eparchie
Nedeľa 13. 5.
- 10.00 hod.: Hrabské – archijerejská svätá liturgia pri príležitosti archieparchiálnej odpustovej slávnosti bl. biskupa mučeníka Vasiľa Hopka
Zdroj: Informačné stredisko Prešovskej archieparchie
————————————————————————————————
KOŠICKÁ EPARCHIA
* MILAN CHAUTUR (košický eparcha)
Utorok 8. 5.
- Účasť na programe turisticko-formačného dňa Túra s vladykom Milanom na trase Morské oko - Strihovce
Streda – Sobota 9. - 12. 5.
- Pracovná cesta do Diecézy Krk v Chorvátsku
Nedeľa 13. 5.
- 10:30 Archijerejská svätá liturgia s posvätením interiéru pri príležitosti chrámového sviatku a 200. výročia cerkvi v Belži
Zdroj: Košická eparchia
-----------------------------------------------------------------
BRATISLAVSKÁ EPARCHIA
* MONS. PETER RUSNÁK (bratislavský eparcha)
Štvrtok, 10. mája 2018
Nyíregyháza – Katedrála sv. Mikuláša – 10.30 h.: zúčastní sa na biskupskej chirotónii prvého eparchu Nyíregyházy, Mons. Ábela Szoczku, OSBM
Nedeľa, 13. mája 2018
Brezno – Chrám piaristov – 10:30 hod. slúži archijerejskú svätú liturgiu pri príležitosti odpustovej slávnosti ku cti blahoslaveného hieromučeníka Vasiľa Hopku, patróna miestnej gréckokatolíckej farnosti
Zdroj: Stanislav Gábor (hovorca eprarchie)
-----------------------------------------------------------------
Poznámka: Údaje sú aktualizované po ich dodaní.