TK KBS

Dnes je streda 23. 01. 2019   Meniny má Miloš       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  január  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

  Top témy
Všetky
SDM Panama
Pápež v SAE

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Notitiae GS KBS

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Výber z programových tipov vo vysielaní katolíckej televízie LUX (18)
P:3, 30. 04. 2018 09:00, DOMBratislava 30. apríla (TK KBS) Prinášame výber z programových tipov vo vysielaní katolíckej televízie LUX (18).

------------------------------------------------

Pondelok 30. apríla 2018:
- 13:30 h V škole Ducha (don Jozef Luscoň SDB: Krása Božieho obrazu človeka)
Záznamy prednášok z konferencií a pastoračných centier.
- 20:30 h V Samárii pri studni (Liberalizmus, politici a svätí)
Pred pár dňami navštívil Slovensko v rámci Hanusových dní profesor Rocco Buttiglione, ktorý vyučuje filozofiu a právo na Pápežskej Lateránskej univerzite vo Vatikáne. Jeho odpovede o kresťanských politikoch, liberalizme a svätom Jánovi Pavlovi II. budú inšpiráciou pre našich hostí. Ako byť úspešný politik a vyznávať kresťanské hodnoty a čo na to všetko hovoria svätí posledných rokov? Aj o tom budeme diskutovať v najbližšej relácií V Samárii pri studni. Moderuje Alfonz Juck.

Utorok 1. mája 2018:
- 13:40 h Vaticano
Spravodajsko-publicistická relácia o dianí nielen vo Vatikáne. Mapuje aktuality zo života Cirkvi a prostredníctvom reportáží a rozhovorov prináša zaujímavý pohľad na udalosti zo sveta kresťanstva za hranicami všedných dní.
- 21:45 h Macedónsko – Vzkriesenie
Kresťania v tejto chudobnej krajine prežili mnohé prenasledovania a útlak. Počas krvavých balkánskych vojen museli utekať, neskôr sa brániť silnému vplyvu gréckej pravoslávnej cirkvi. Nasledoval komunizmus. Kňazi sa v tomto neľahkom období starali o vieru svojich ľudí, ktorú útlak posilnil a prehĺbil, takže aj v dnešných časoch počet katolíkov v Macedónsku stúpa.

Streda 2. mája 2018:
- 17:30 h Doma je doma (Obavy, strach a starosti ako jednosmerka k úzkosti II. - fóbie)
V našom banskobystrickom štúdiu budeme pokračovať na tému strachu, obáv, starostí, ktoré môžu vyvolávať v našom prežívaní aj úzkostné podoby a fóbie. Dozviete sa, že je to téma týkajúca sa nielen dospelých, ale aj detí. O tom čo je úzkosť a ako sa prejavuje v podobe fóbií, ako s fóbiami pracovať, ako ju zvládať a čomu sa vyvarovať budeme rozprávať s pedopsychiatričkou Veronikou Rumanovou a psychológom Františkom Nociarom. Moderuje Matúš Kucbel.
- 20:30 h Fundamenty (Piate prikázanie - hodnota ľudského života)
Diskusná relácia, ktorá rozoberá Katechizmus Katolíckej cirkvi.

Štvrtok 3. mája 2018:
- 17:00 h Doma je doma (Oslavujeme a ďakujeme!)
Televízia Lux oslavuje desiate výročie svojho vzniku. V relácii Doma je doma budeme ďakovať za 10 rokov milostí a požehnania a vyhlásime víťazov výtvarnej súťaže Pre Klbko - Pracujem pre TV Lux. Moderuje Pali Danko.
- 20:20 h Adorácia
Večerná modlitba pred Najsvätejšou sviatosťou. Zamestnanci Tv LUX a LUX communication budú spoločne ďakovať za 10 rokov televízie a prosiť o požehnanie do ďalších rokov.

Piatok 4. mája 2018:
- 17:30 h Kríž či meč?
Organizáciu Pax Christi založili na konci II. svetovej vojny ako hnutie mieru. Následkami vojny veľmi trpeli civilisti, bola zničená infraštruktúra, ale aj vzájomné vzťahy. Prostredníctvom akcií a pútí sa podarilo obnoviť dôveru a dospieť k zmiereniu.
- 20:30 h Svätý Ignác z Loyoly
Film prináša veľmi ľudský pohľad na svätého Ignáca z Loyoly – zakladateľa jezuitov, prezývaného aj „svätcom druhej šance“. Je prenikavým a napínavým príbehom skutočného muža, vojaka, opakovane hľadiaceho smrti do očí. Vykresľuje jeho transformáciu z výbušného vojaka žijúceho v nerestiach, prechádzajúceho skúškami, zranením, väznením, ale aj výsluchom španielskou inkvizíciou, na Božieho bojovníka, mysticky prežívajúceho Božiu prítomnosť. Jeho vrcholné dielo – Duchovné cvičenia – pomohli v priebehu storočí nespočetnému množstvu hľadajúcich pochopiť svoje miesto a urobiť životné rozhodnutie.

Sobota 5. mája 2018:
- 20:30 h Pán Ježiš na návšteve
Film rozpráva príbeh očami malého chlapca, ktorý prežíva jedinečný zážitok Ježišovej prítomnosti počas prvého svätého prijímania. Sila modlitby, problematika alkoholizmu v kresťanskej rodine, láska a odhodlanosť matky zachrániť rodinu a otcove obrátenie sú východiskom pre silný príbeh. Väčšina záberov sa natáčala v malej zabudnutej dedinke uprostred krásnych slovenských hôr v obci Veľké Borové. Okrem ochotníckych hercov si vo filme zahrali aj profesionálni herci Milan Ondrík a Zuzka Moravcová.
- 21:40 h Juan de Dios
Pohnuté osudy a dobrodružný život sv. Jána z Boha sú i pre dnešného človeka žiarivým príkladom toho, čo dokáže Božia milosť v človeku, ktorý sa jej otvorí. Divadelnú hru nacvičili študenti Gymnázia sv. Cyrila a Metoda v Nitre v roku 2012. Bol pastierom, vojakom, sluhom, bezdomovcom, psychiatrickým pacientom. Posledných desať rokov života mu však stačilo, aby dosiahol métu svätosti a zanechal za sebou veľké dielo – Hospitálsku rehoľu milosrdných bratov. Pohnuté osudy a dobrodružný život sv. Jána z Boha sú i pre dnešného človeka žiarivým príkladom toho, čo dokáže Božia milosť v človeku, ktorý sa jej otvorí."

------------------------------------------------

Detský program od pondelka do piatku o 8:20 h a 18:35 h

------------------------------------------------

TK KBS informovala Eva Lokajová( TK KBS, TV LUX, elo; ml ) 20180430038   |   Upozorniť na chybu v správe | Prečítaná 259 x

[naspäť]

TV Lux | Rádio Lumen | FF Rádio | Rádio Mária | Rádio Vatikán | SSV | Katolícke noviny | Výveska | Do kostola

Mobilná verzia webu


(c) TK KBS 2003 - 2019