TK KBS

Dnes je piatok 17. 08. 2018   Meniny má Milica       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  august  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Top témy
Všetky
Anna Kolesárová

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Notitiae GS KBS

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Výber z pracovného a duchovného programu biskupov Slovenska (14)
P:3, 03. 04. 2018 07:30, DOM



Bratislava 3. apríla (TK KBS) TK KBS prináša výber z programu biskupov (14. týždeň).

-----------------------------------------------------------------

RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV – Západná provincia

BRATISLAVSKÁ ARCIDIECÉZA

* MONS. STANISLAV ZVOLENSKÝ (bratislavský arcibiskup metropolita)

Utorok - Piatok 3. - 6. apríla 2017:
- pracovné stretnutia

Streda 4. apríla 2017:
- o 20:00 h Lectio divina v Katedrále sv. Martina - Jairova dcéra sa vrátila (Mk 56, 231-24; 35-43)

Piatok 6. apríla 2017:
- o 18:00 h Svätá omša pri príležitosti 25. výročia Rádia Lumen v Katedrále v Banskej Bystrici

Sobota 7. apríla 2017:
- o 10:00 h Svätá omša s diakonskou vysviackou v Marianke

Nedeľa 8. apríla 2017:
- o 10:30 h Svätá omša v Svätyni Božieho milosrdenstva v Smižanoch

Zdroj: Július Pomšár (tajomník arcibiskupa)

* MONS. JOZEF HAĽKO (bratislavský pomocný biskup)

Pondelok 2. apríla 2018:
- vráti sa z pastoračnej návštevy Slovenskej katolíckej misie v New Yorku (USA)

Štvrtok 5. apríla 2018:
- o 18:00 h svätá omša v Kostole Zvestovania Pána v Bratislave (františkánsky kostol)

Piatok 6. apríla 2018:
- o 7:00 h svätá omša v kaplnke TV Lux v Bratislave
- dopoludnia vyučovanie Cirkevných dejín na RK CMBF UK v Bratislave

Sobota 7. apríla 2018:
- o 8:30 h svätá omša v Kaplnke Spojenej školy Svätej Rodiny v Bratislave

Nedeľa 8. apríla 2018:
- púť a svätá omša v Kostole bývalého kláštora sv. Kataríny pri Dechticiach

Zdroj: sr. Adela Jenčová (sekretariát pomocného biskupa)
-----------------------------------------------------------------

TRNAVSKÁ ARCIDIECÉZA

* MONS. JÁN OROSCH (trnavský arcibiskup)

Pondelok 2. apríla 2018:
- neoficiálny program

Utorok 3. apríla 2018 - Štvrtok 5. apríla 2018:
- putuje do mariánskeho pútnického miesta Lurdy vo Francúzsku

Piatok 6. apríla 2018:
- neoficiálny program

Sobota 7. apríla 2018:
- o 16.00 h slávi svätú omšu v Národnej bazilike Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne-Strážach pri príležitosti fatimskej soboty

Nedeľa 8. apríla 2018:
- o 11.00 h bude vysluhovať sviatosť birmovania vo farnosti Nové Mesto nad Váhom

Zdroj: Arcibiskupský úrad v Trnave
----------------------------------------------------------------

ŽILINSKÁ DIECÉZA

* MONS. TOMÁŠ GALIS (žilinský biskup)

Pondelok - Piatok 2. - 6. apríla 2018:
- vybavuje administratívne záležitosti na Biskupskom úrade

Utorok 4. apríla 2018:
- o 8.30 h - svätá omša a účasť na Metodickom dni pedagogických pracovníkov katolíckych škôl a katolíckych školských zariadení Žilinskej diecézy, Žilina

Sobota 7. apríla 2018:
- o 10.00 h - vysluhovanie sviatosti birmovania vo Farnosti Bytča 

Zdroj: Ľubomír Majtán (tajomník biskupa)
----------------------------------------------------------------

RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV – Východná provincia

KOŠICKÁ ARCIDIECÉZA

* MONS. BERNARD BOBER (košický arcibiskup metropolita)

2. apríl 2018 8.00 hod, svätá omša, Kostol Ducha Svätého, Košice-Juh
3. apríl 2018 13.00 hod, stretnutie s vedením Katolíckej univerzity v Ružomberku, ABÚ Košice
4. apríl 2018 10.00 hod, pohreb kňaza, Kostol sv. Bartolomeja, Košice-Myslava
14.00 hod, výberové konanie na riaditeľa KPKC, ABÚ Košice
7. apríl 2018 15.00 hod, sobáš (svätá omša), Kostol premonštrátov, Košice
8. apríl 2018 10.30 hod, Odpust Božieho milosrdenstva, Košice-KVP

* MONS. MAREK FORGÁČ (košický pomocný biskup)

2. apríl 2018 10.00 hod, svätá omša, kaplnka UPC, Košice
4. apríl 2018 14.00 hod, pohreb kňaza, Kostol Najsvätejšej Trojice, Plechotice
7. apríl 2018 9.00 hod, Arcidiecézne stretnutie mladých, Humenné
8. apríl 2018 10.30 hod, Odpust Božieho milosrdenstva, Svinia

* MONS. ALOJZ TKÁČ (košický emeritný biskup)

2. apríl 2018 10.30 hod, svätá omša, Ohradzany
7. apríl 2018 15.00 hod, Odpust Božieho milosrdenstva, Železničná nemocnica – kaplnka, Košice
8. apríl 2018 10.30 hod, Odpust Božieho milosrdenstva, Nižný Hrušov

Zdroj: Jozef Kmec (tajomník)
-----------------------------------------------------------------

ROŽŇAVSKÁ DIECÉZA
* MONS. STANISLAV STOLÁRIK (rožňavský biskup)
-----------------------------------------------------------------

GRÉCKOKATOLÍCKA CIRKEV

PREŠOVSKÁ ARCHIEPARCHIA

* MONS. JÁN BABJAK (prešovský arcibiskup metropolita)

Svetlý pondelok 2. apríla 2018:
- 10:00 h Snina-Brehy – Chrám bl. hieromučeníka Vasiľa Hopka – archijerejská svätá liturgia a diakonská vysviacka Michala Fedina

Svetlý utorok 3. apríla 2018:
- 7:00 h Prešov – Katedrála sv. Jána Krstiteľa – svätá liturgia za kultúru života

Svetlá streda 4. apríla 2018:
- 7:00 h Prešov – Katedrála sv. Jána Krstiteľa – svätá liturgia za všetkých dobrodincov, priateľov, známych a za všetkých, ktorí mu blahopriali k sviatkom Paschy
- 9:00 h Prešov – Arcibiskupská rezidencia – pracovné zasadanie Komisie pre historický schematizmus

Svetlý piatok 6. apríla 2018:
- 10:30 h Litmanová – hora Zvir – archijerejská svätá liturgia

Svetlá sobota 7. apríla 2018:
- 17:30 h Hažín nad Cirochou – Chrám sv. archanjela Michala – archijerejská svätá liturgia a posviacka kríža

Druhá nedeľa po Pasche – Tomášova nedeľa 08.04.2018
- 10:00 h Ľutina – Bazilika minor – archijerejská svätá liturgia pri príležitosti Púte milosrdenstva

Zdroj: Informačné stredisko Prešovskej archieparchie
————————————————————————————————

KOŠICKÁ EPARCHIA

* MILAN CHAUTUR (košický eparcha)

Pondelok 2. apríla 2018:
- 10:30 Archijerejská svätá liturgia s posviackou ikonostasu v Lastovciach

Utorok 3. apríla 2018:
- 10:00 Sv. liturgia v chráme Narodenia presvätej Bohorodičky vo Vyšných Remetoch

Streda – Štvrtok 4. – 5. apríla 2018:
Dovolenkové obdobie

Sobota 7. apríla 2018:
- 9:30 Účasť na programe fatimskej soboty v Bazilike minor v Michalovciach

Nedeľa 8. apríla 2018:
10:30 Archijerejská svätá liturgia v Cerkvi sv. Cyrila a Metoda v Malom Ruskove pri príležitosti 20. výročia chrámu

Zdroj: Košická eparchia
-----------------------------------------------------------------

BRATISLAVSKÁ EPARCHIA

* MONS. PETER RUSNÁK (bratislavský eparcha)

Svetlý Pondelok 2. apríla 2018:
– Archijerejská sv. liturgia (Katedrála)

Zdroj: Stanislav Gábor (hovorca eparchie)
-----------------------------------------------------------------

Poznámka: Údaje sú aktualizované po ich dodaní.



( TK KBS, tk; ml ) 20180403090   |   Upozorniť na chybu v správe | Prečítaná 1409 x

[naspäť]





TV Lux | Rádio Lumen | FF Rádio | Rádio Mária | Rádio Vatikán | SSV | Katolícke noviny | Výveska | Do kostola

Mobilná verzia webu


(c) TK KBS 2003 - 2018