Bratislava 3. apríla (TK KBS) TK KBS prináša výber z programu biskupov (14. týždeň).-----------------------------------------------------------------
RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV – Západná provincia
BRATISLAVSKÁ ARCIDIECÉZA
* MONS. STANISLAV ZVOLENSKÝ (bratislavský arcibiskup metropolita)
Utorok - Piatok 3. - 6. apríla 2017:
- pracovné stretnutia
Streda 4. apríla 2017:
- o 20:00 h Lectio divina v Katedrále sv. Martina - Jairova dcéra sa vrátila (Mk 56, 231-24; 35-43)
Piatok 6. apríla 2017:
- o 18:00 h Svätá omša pri príležitosti 25. výročia Rádia Lumen v Katedrále v Banskej Bystrici
Sobota 7. apríla 2017:
- o 10:00 h Svätá omša s diakonskou vysviackou v Marianke
Nedeľa 8. apríla 2017:
- o 10:30 h Svätá omša v Svätyni Božieho milosrdenstva v Smižanoch
Zdroj: Július Pomšár (tajomník arcibiskupa)
* MONS. JOZEF HAĽKO (bratislavský pomocný biskup)
Pondelok 2. apríla 2018:
- vráti sa z pastoračnej návštevy Slovenskej katolíckej misie v New Yorku (USA)
Štvrtok 5. apríla 2018:
- o 18:00 h svätá omša v Kostole Zvestovania Pána v Bratislave (františkánsky kostol)
Piatok 6. apríla 2018:
- o 7:00 h svätá omša v kaplnke TV Lux v Bratislave
- dopoludnia vyučovanie Cirkevných dejín na RK CMBF UK v Bratislave
Sobota 7. apríla 2018:
- o 8:30 h svätá omša v Kaplnke Spojenej školy Svätej Rodiny v Bratislave
Nedeľa 8. apríla 2018:
- púť a svätá omša v Kostole bývalého kláštora sv. Kataríny pri Dechticiach
Zdroj: sr. Adela Jenčová (sekretariát pomocného biskupa)
-----------------------------------------------------------------
TRNAVSKÁ ARCIDIECÉZA
* MONS. JÁN OROSCH (trnavský arcibiskup)
Pondelok 2. apríla 2018:
- neoficiálny program
Utorok 3. apríla 2018 - Štvrtok 5. apríla 2018:
- putuje do mariánskeho pútnického miesta Lurdy vo Francúzsku
Piatok 6. apríla 2018:
- neoficiálny program
Sobota 7. apríla 2018:
- o 16.00 h slávi svätú omšu v Národnej bazilike Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne-Strážach pri príležitosti fatimskej soboty
Nedeľa 8. apríla 2018:
- o 11.00 h bude vysluhovať sviatosť birmovania vo farnosti Nové Mesto nad Váhom
Zdroj: Arcibiskupský úrad v Trnave
----------------------------------------------------------------
ŽILINSKÁ DIECÉZA
* MONS. TOMÁŠ GALIS (žilinský biskup)
Pondelok - Piatok 2. - 6. apríla 2018:
- vybavuje administratívne záležitosti na Biskupskom úrade
Utorok 4. apríla 2018:
- o 8.30 h - svätá omša a účasť na Metodickom dni pedagogických pracovníkov katolíckych škôl a katolíckych školských zariadení Žilinskej diecézy, Žilina
Sobota 7. apríla 2018:
- o 10.00 h - vysluhovanie sviatosti birmovania vo Farnosti Bytča
Zdroj: Ľubomír Majtán (tajomník biskupa)
----------------------------------------------------------------
RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV – Východná provincia
KOŠICKÁ ARCIDIECÉZA
* MONS. BERNARD BOBER (košický arcibiskup metropolita)
2. apríl 2018 8.00 hod, svätá omša, Kostol Ducha Svätého, Košice-Juh
3. apríl 2018 13.00 hod, stretnutie s vedením Katolíckej univerzity v Ružomberku, ABÚ Košice
4. apríl 2018 10.00 hod, pohreb kňaza, Kostol sv. Bartolomeja, Košice-Myslava
14.00 hod, výberové konanie na riaditeľa KPKC, ABÚ Košice
7. apríl 2018 15.00 hod, sobáš (svätá omša), Kostol premonštrátov, Košice
8. apríl 2018 10.30 hod, Odpust Božieho milosrdenstva, Košice-KVP
* MONS. MAREK FORGÁČ (košický pomocný biskup)
2. apríl 2018 10.00 hod, svätá omša, kaplnka UPC, Košice
4. apríl 2018 14.00 hod, pohreb kňaza, Kostol Najsvätejšej Trojice, Plechotice
7. apríl 2018 9.00 hod, Arcidiecézne stretnutie mladých, Humenné
8. apríl 2018 10.30 hod, Odpust Božieho milosrdenstva, Svinia
* MONS. ALOJZ TKÁČ (košický emeritný biskup)
2. apríl 2018 10.30 hod, svätá omša, Ohradzany
7. apríl 2018 15.00 hod, Odpust Božieho milosrdenstva, Železničná nemocnica – kaplnka, Košice
8. apríl 2018 10.30 hod, Odpust Božieho milosrdenstva, Nižný Hrušov
Zdroj: Jozef Kmec (tajomník)
-----------------------------------------------------------------
ROŽŇAVSKÁ DIECÉZA
* MONS. STANISLAV STOLÁRIK (rožňavský biskup)
-----------------------------------------------------------------
GRÉCKOKATOLÍCKA CIRKEV
PREŠOVSKÁ ARCHIEPARCHIA
* MONS. JÁN BABJAK (prešovský arcibiskup metropolita)
Svetlý pondelok 2. apríla 2018:
- 10:00 h Snina-Brehy – Chrám bl. hieromučeníka Vasiľa Hopka – archijerejská svätá liturgia a diakonská vysviacka Michala Fedina
Svetlý utorok 3. apríla 2018:
- 7:00 h Prešov – Katedrála sv. Jána Krstiteľa – svätá liturgia za kultúru života
Svetlá streda 4. apríla 2018:
- 7:00 h Prešov – Katedrála sv. Jána Krstiteľa – svätá liturgia za všetkých dobrodincov, priateľov, známych a za všetkých, ktorí mu blahopriali k sviatkom Paschy
- 9:00 h Prešov – Arcibiskupská rezidencia – pracovné zasadanie Komisie pre historický schematizmus
Svetlý piatok 6. apríla 2018:
- 10:30 h Litmanová – hora Zvir – archijerejská svätá liturgia
Svetlá sobota 7. apríla 2018:
- 17:30 h Hažín nad Cirochou – Chrám sv. archanjela Michala – archijerejská svätá liturgia a posviacka kríža
Druhá nedeľa po Pasche – Tomášova nedeľa 08.04.2018
- 10:00 h Ľutina – Bazilika minor – archijerejská svätá liturgia pri príležitosti Púte milosrdenstva
Zdroj: Informačné stredisko Prešovskej archieparchie
————————————————————————————————
KOŠICKÁ EPARCHIA
* MILAN CHAUTUR (košický eparcha)
Pondelok 2. apríla 2018:
- 10:30 Archijerejská svätá liturgia s posviackou ikonostasu v Lastovciach
Utorok 3. apríla 2018:
- 10:00 Sv. liturgia v chráme Narodenia presvätej Bohorodičky vo Vyšných Remetoch
Streda – Štvrtok 4. – 5. apríla 2018:
Dovolenkové obdobie
Sobota 7. apríla 2018:
- 9:30 Účasť na programe fatimskej soboty v Bazilike minor v Michalovciach
Nedeľa 8. apríla 2018:
10:30 Archijerejská svätá liturgia v Cerkvi sv. Cyrila a Metoda v Malom Ruskove pri príležitosti 20. výročia chrámu
Zdroj: Košická eparchia
-----------------------------------------------------------------
BRATISLAVSKÁ EPARCHIA
* MONS. PETER RUSNÁK (bratislavský eparcha)
Svetlý Pondelok 2. apríla 2018:
– Archijerejská sv. liturgia (Katedrála)
Zdroj: Stanislav Gábor (hovorca eparchie)
-----------------------------------------------------------------
Poznámka: Údaje sú aktualizované po ich dodaní.