TK KBS

Dnes je streda 21. 11. 2018   Meniny má Elvíra       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  november  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

  Top témy
Všetky
Synoda o mladých 2018
Anna Kolesárová

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Notitiae GS KBS

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Novinky TV LUX - súťaž SAFi, Mikulášky darček i adventné výzvy
P:3, 07. 12. 2017 09:15, DOMBratislava 7. decembra (TK KBS) Televízia LUX oznámila tento týždeň viacero noviniek. Prinášame ich.

5. ročník súťaže amatérskych filmárov - SAFi

TV LUX otvorila 5. ročník súťaže amatérskych filmárov - SAFi, ktorej cieľom je motivovať amatérskych video-tvorcov. Tento rok sa motívom krátkych amatérskych filmov stala téma Môj dar. Víťaz získa fotoaparát Nikon D3400 a z jeho farnosti navyše prinesie TV LUX priamy prenos svätej omše na náklady televízie. Dodané videá vyhovujúce technickým a obsahovým nárokom televízie budeme následne vysielať.

Súťažné videá musia byť dodané v kvalite FULL HD. O víťazovi budú rozhodovať diváci prostredníctvom internetového hlasovania v súčinnosti s odbornou porotou. Prvé kolo diváckeho hlasovania bude spustené v relácii Doma je doma v pondelok 12. 2. 2018. Konečný výsledok vyhlási TV LUX v utorok 27. 2. 2018. Všetky informácie o súťaži je možné nájsť na stránke safi.tvlux.sk. Súťažné videá je potrebné doručiť mailom na adresu safi@tvlux.sk alebo na CD nosiči poštou na adresu: TV LUX, s. r. o., Prepoštská 5, 811 01 Bratislava, najneskôr do 31. 1. 2018.

„Mikulášsky darček“ pre TV LUX

Televízia LUX vytvorila v týždni od 4. do 10. decembra 2017 modlitbovú reťaz s názvom Mikulášsky darček. V týchto dňoch sa diváci môžu zapojiť do modlitieb za televíziu, obetovať svoju modlitbu alebo pôst a takýmto spôsobom podporiť činnosť televízie a vyprosovať jej a jej zamestnancom milosti od Boha.

Prihlásiť sa dá prostredníctvom formulára na webovej stránke televízie alebo formou e-mailu klub@tvlux.sk, či prostredníctvom sms správy na telefónne číslo sms 0910 842 784. Je potrebné uviesť svoje meno a priezvisko, klubové číslo (alebo poštovú adresu) a deň, v ktorý sa chcete zapojiť do tejto modlitbovej reťaze.

Pri ranných svätých omšiach v rámci televíznych oznamov sa diváci dozvedia presný počet zapojených ľudí v príslušný deň. V silvestrovskom vydaní relácie Luxáreň, ktorá bude vysielaná 30. 12. 2017 o 17:30, budú niektorí zo zapojených divákov odmenení peknými knižkami.  

Adventné výzvy s Televíziou LUX

V čase adventu, očakávania príchodu Spasiteľa, dáva Televízia LUX možnosť svojim divákom zapojiť sa do tzv. adventných výziev. Počas adventu je každý týždeň predstavená jedna adventná výzva, o ktorej diváci môžu napísať svoje postrehy, pocity či skúsenosti na emailovú adresu advent@tvlux.sk. Zo všetkých zapojených divákov je každý deň z televízneho adventného kalendára vyžrebovaný jeden divák, ktorý získa peknú odmenu.

1. VÝZVA – ČAS
Nájdi dnes jedného človeka, ktorému budeš venovať svoju plnú pozornosť. Budeš ho počúvať a ak ťa bude prosiť, aby si s ním šiel jednu míľu, pôjdeš dve.
Príhovor o. Mariána Béra k prvej výzve si môžete pozrieť tu.

2. VÝZVA - SĽUB
Dal si Bohu alebo niekomu zo svojich blízkych sľub, ale stále hovoríš, že ho splníš až neskôr? Neodkladaj jeho naplnenie. Nemeškaj!
Príhovor o. Mariána Béra k druhej výzve si môžete pozrieť tu.

3. VÝZVA - VĎAKA
Skús dnes napísať vlastný žalm, v ktorom budeš Boha oslavovať, chváliť, či ďakovať mu.

4. VÝZVA - ZRKADLO
Nájdi niekoho, kto ti povie pravdu, kto je pre teba ako Ján pre Herodesa a popros ho, aby ti povedal možno aj nepríjemnú pravdu o veciach, v ktorých by si sa mal zmeniť.

TK KBS informovala Veronika Strelková( TK KBS, vstr, lux; ml ) 20171207024   |   Upozorniť na chybu v správe | Prečítaná 353 x

[naspäť]

TV Lux | Rádio Lumen | FF Rádio | Rádio Mária | Rádio Vatikán | SSV | Katolícke noviny | Výveska | Do kostola

Mobilná verzia webu


(c) TK KBS 2003 - 2018