Bratislava 9. októbra (TK KBS) TK KBS prináša výber z programu biskupov (41. týždeň).-----------------------------------------------------------------
RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV – Západná provincia
BRATISLAVSKÁ ARCIDIECÉZA
* MONS. STANISLAV ZVOLENSKÝ (bratislavský arcibiskup metropolita)
Pondelok - Piatok 9. - 13. októbra 2017:
- pracovné stretnutia
Štvrtok 12. októbra 2017:
- o 19:00 h svätá omša v Katedrále sv. Martina pri príležitosti spomienky na bl. Karola Habsburského
Sobota 14. októbra 2017:
- o 10:00 h svätá omša v Olomouci spojená s biskupskou vysviackou nových pomocných biskupov Olomouckej arcidiecézy
Nedeľa 15. októbra 2017:
- o 10:30 h svätá omša s vysluhovoním sviatosti birmovania vo Farnosti Kuchyňa
- o 15:00 h svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania vo Farnosti Plavecký Štvrtok
Zdroj: Július Pomšár (sekretár arcibiskupa)
* MONS. JOZEF HAĽKO (bratislavský pomocný biskup)
Pondelok 9. októbra 2017:
- dopoludnia kňazská rekolekcia dekanátu Pezinok vo Farnosti Budmerice
Utorok 10. septembra 2017:
- dopoludnia kňazská rekolekcia dekanátu Šamorín vo Farnosti Holice
Streda 11. októbra 2017:
- Celoslovenské stretnutie riaditeľov katolíckych škôl v Poprade
Štvrtok 12. októbra 2017:
- Medzinárodná konferencia v Ružomberku na tému: „Výzvy digitálnej komunikácie pre evanjelizáciu.“
Piatok 13. októbra 2017:
- dopoludnia vyučovanie Cirkevných dejín na RK CMBF UK v Bratislave
- vo večerných hodinách svätá omša v Kostole sv. Jána z Mathy (Trojička) v Bratislave
Sobota 14. októbra 2017:
- dopoludnia púť troch bratislavských dekanátov v Katedrále sv. Martina v Bratislave v rámci slávenia Jubilejného roka sv. Martina
- o 15:00 h požehnanie Krížovej cesty vo Farnosti Gbely
- o 18:00 h svätá omša vo Farnosti Hradište pod Vrátnom s požehnaním lavíc
Nedeľa 15. októbra 2017:
- 9:30 h svätá omša (slov.) vo Farnosti Šamorín spojená s vysluhovaním sviatosti birmovania
- 11:00 h svätá omša (maď.) vo Farnosti Šamorín spojená s vysluhovaním sviatosti birmovania
Zdroj: sr. Adela Jenčová (sekretariát pomocného biskupa)
-----------------------------------------------------------------
TRNAVSKÁ ARCIDIECÉZA
* MONS. JÁN OROSCH (trnavský arcibiskup)
----------------------------------------------------------------
ŽILINSKÁ DIECÉZA
* MONS. TOMÁŠ GALIS (žilinský biskup)
Pondelok 9. októbra 2017:
- o 18:15 h svätá omša spojená s posvätením oltára, Terchová
Utorok 10. októbra 2017:
- Rada pre mládež, Važec
Streda 11. októbra 2017:
- o 18:00 h svätá omša pri príležitosti výročia posviacky katedrálneho chrámu, Žilina - mesto (katedrála)
Štvrtok 12. októbra 2017:
- Vizitácia Farnosti Stará Bystrica
Piatok 13. októbra 2017:
- Stretnutie univerzitných kaplánov, Košice
Sobota 14. októbra 2017:
- o 10:00 h svätá omša spojená s biskupskou vysviackou, Olomouc
Nedeľa 15. októbra 2017:
- o 10:30 h vysluhovanie sviatosti birmovania vo Farnosti Červený Kameň
Zdroj: Ľubomír Majtán (tajomník biskupa)
----------------------------------------------------------------
RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV – Východná provincia
KOŠICKÁ ARCIDIECÉZA
* MONS. BERNARD BOBER (košický arcibiskup metropolita)
10. – 11.10. 2017 Celoslovenské stretnutie riaditeľov katolíckych škôl, Poprad
12. október 2017 9.30 hod, rekolekcie dekanátov Veľké Kapušany a Moldava nad Bodvou, Dom sv. Gerharda, Košice
13. október 2017 9.00 hod, rekolekcie, Charitný dom Lipany
15. október 2017 10.30 hod, birmovka, Vechec
* MONS. MAREK FORGÁČ (košický pomocný biskup)
9. október 2017 18.00 hod, svätá omša, Košice - sv. Gorazd
10. október 2017 10.00 hod, pohreb otca kňaza, Bazilika sv. Egídia, Bardejov
11. október 2017 Celoslovenské stretnutie riaditeľov katolíckych škôl, Poprad
12. október 2017 9.00 hod, rekolekcie dekanátu Vranov n/T, Vranov N/T - Juh
13. október 2017 9.00 hod, rekolekcie dekanátu Prešov II., DKD Veľký Šariš
14. október 2017 10.30 hod, birmovka, Žalobín
15. október 2017 10.30 hod, birmovka, Nižný Hrabovec
* MONS. ALOJZ TKÁČ (košický emeritný biskup)
10. október 2017 9.00 hod, rekolekcie dekanátu Humenné, Hrubov
18.30 hod, 1. výročie úmrtia dp. V. Olšavského, Budimír
11. október 2017 9.00 hod, rekolekcie dekanátu Košice – Západ, Košice - Šaca
12. október 2017 16.00 hod, rekolekcie dekanátu Košice – Juh, Gyňov (Čaňa)
14. október 2017 10.30 hod, 10. výročie posviacky kostola sv. Mikuláša, Široké
15. október 2017 10.30 hod, 710. rokov obce Šarišské Sokolovce, (Hubošovce)
Zdroj: Jozef Kmec (tajomník)
-----------------------------------------------------------------
ROŽŇAVSKÁ DIECÉZA
* MONS. STANISLAV STOLÁRIK (rožňavský biskup)
Pondelok 9. októbra 2017:
- 11:30 h Rekolekčná svätá omša Breznianskeho a Hronského dekanátu vo farnosti Mýto pod Ďumbierom
Utorok 10. októbra 2017:
- 10:00 h Pracovné stretnutia na Biskupskom úrade
- 14:00 h Dohodnuté stretnutia na Biskupskom úrade
Streda 11. októbra 2017:
- 9:30 h Rekolekcie dekanátu Malohont vo Veľkom Blhu
- 18:00 h Svätá omša v Rožňavskej katedrále v priamom prenose Rádia Lumen
Štvrtok 12. októbra 2017:
- 10:00 h Pracovné stretnutia na Biskupskom úrade
- 14:00 h Pracovné stretnutia na Biskupskom úrade
Piatok 13. októbra 2017:
- 10:00 h Pracovné stretnutia na Biskupskom úrade
- 14:00 h Pracovné stretnutia na Biskupskom úrade
Sobota 14. októbra 2017:
Zasvätenie Rožňavskej diecézy Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie (v priamom prenose TV LUX
- 9:15 h Pobožnosť fatimskej soboty
- 10:45 h Slávnostná svätá omša, počas ktorej bude zasvätenie diecézy (v priamom prenose aj Rádia Lumen)
- 13:00 Prijatie primátorov a starostov miest a obcí Rožňavskej diecézy na biskupskom úrade
- 14:00 h Hudobné pásmo „Spievajme Márii“
- 15:30 h Korunka Božieho milosrdenstva so záverečným požehnaním
Zdroj: Lukáš Tkáč (hovorca diecézy)
-----------------------------------------------------------------
GRÉCKOKATOLÍCKA CIRKEV
PREŠOVSKÁ ARCHIEPARCHIA
* MONS. JÁN BABJAK (prešovský arcibiskup metropolita)
Nedeľa - Piatok 8. - 13. októbra 2017:
Rím – pracovná cesta – účasť na plenárnom zasadaní Kongregácie pre východné cirkvi
Sobota 14. októbra 2017:
- 10:00 h Prešov – Gréckokatolícky kňazský seminár blahoslaveného biskupa Pavla Petra Gojdiča – Kaplnka Najsvätejšej Trojice – archijerejská svätá liturgia pri príležitosti 60. výročia kňazstva o. Pavla Dancáka
Nedeľa 15. októbra 2017:
- 10:00 h Hažín nad Cirochou – Chrám sv. archanjela Michala – svätá liturgia
Zdroj: Informačné stredisko prešovskej archieparchie
-----------------------------------------------------------------
KOŠICKÁ EPARCHIA
* MILAN CHAUTUR (košický eparcha)
Utorok 10. október 2017:
– 9:00 Účasť na metodickom dni katechétov Košickej eparchie na eparchiálnom úrade v Košiciach
– 14:00 Pracovné stretnutie v rámci Rady pre rodinu KBS
Streda 11. október 2017:
– 10:30 Účasť na zasadnutí Rady pre rodinu KBS v Košiciach v rámci príprav na Svetové stretnutie rodín
Štvrtok 12. október 2017:
– 9:00 Účasť na programe kňazského dňa Košickej eparchie na eparchiálnom úrade v Košiciach
Piatok 13. október 2017:
– 11:00 Účasť na zasadnutí Konferencie vyšších rehoľných predstavených v Modre
Sobota 14. október 2017:
– 18:00 Archijerejská svätá liturgia pri príležitosti Ružencovej odpustovej slávnosti v bazilike minor v Michalovciach
Nedeľa 15. október 2017:
– 10:30 Archijerejská svätá liturgia s posvätením obnovených ikon diakonských dverí ikonostasu a obnoveného chrámu Pokrova Presvätej Bohorodičky v Novom Ruskove
Zdroj: Košická eparchia
-----------------------------------------------------------------
BRATISLAVSKÁ EPARCHIA
* MONS. PETER RUSNÁK (bratislavský eparcha)
Streda 11. októbra 2017:
- prednáša homiletiku poslucháčom katolíckej teológie (Bratislava – Teologická fakulta TU)
Nedeľa 15. októbra 2017:
– 10:00 h Predsedá odpustovej slávnosti pri príležitosti sviatku patróna farnosti, sv. apoštola a evanjelistu Lukáša (Trnava – Chrám sv. Heleny)
Pondelok – Utorok 16. – 17. októbra 2017:
– zúčastní sa na 88. plenárnom zasadaní KBS (Spišská Kapitula-Spišské Podhradie)
Štvrtok – Nedeľa 26. – 29. októbra 2017
– zúčastní sa na výročnom stretnutí východných katolíckych hierarchov Európy (Londýn (Veľká Británia)
Zdroj: Stanislav Gábor (hovorca eparchie)
-----------------------------------------------------------------
Poznámka: Údaje sú aktualizované po ich dodaní.