TK KBS

Dnes je nedeľa 19. 11. 2017   Meniny má Alžbeta       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | iPhone | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  november  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

  Top témy
Všetky
100. výročie fatimských zjavení
Titus Zeman [rss]

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Notitiae GS KBS

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Výber z pracovného a duchovného programu biskupov Slovenska (26)
P:3, 26. 06. 2017 09:11, DOM



Bratislava 26. júna (TK KBS) TK KBS prináša výber z programu biskupov (26. týždeň).

-----------------------------------------------------------------

RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV – Západná provincia

BRATISLAVSKÁ ARCIDIECÉZA

* STANISLAV ZVOLENSKÝ (bratislavský arcibiskup metropolita)

pondelok 26. júna
- pracovné stretnutia

utorok 27. júna
- slávnosť sv. Ladislava (Gyor)

streda 28. júna
- pracovné stretnutia

piatok 30. júna
- pracovné stretnutia

nedeľa 2. júla
- Cyrilometodská ratolesť vo Farnosti Kopčany: o 15.00 hod. Korunka Božieho milosrdenstva a o 15.30 hod. sv. omša

Zdroj: Július Pomšár (sekretár arcibiskupa)

* MONS. JOZEF HAĽKO (bratislavský pomocný biskup)

Pondelok 26. júna
- dopoludnia Hospodárska rada Bratislavskej arcidiecézy
- o 17:30 h svätá omša v Kostole sv. Jána z Mathy v Bratislave pri príležitosti sviatku Josemaría Escrivá de Balaguer

Streda 28. júna
- o 12:00 h svätá omša v Katedrále sv. Martina v Bratislave
- o 15:00 h stretnutie s mladými z Farnosti Pezinok

Piatok 30. júna
- o 7:00 h svätá omša v Kaplnke TV Lux v Bratislave

Sobota - Nedeľa 1. - 2. júla
- pastoračná návšteva Slovákov žijúcich v Rumunsku

Zdroj: sr. Adela Jenčová (sekretariát pomocného biskupa)
-----------------------------------------------------------------

TRNAVSKÁ ARCIDIECÉZA

* MONS. JÁN OROSCH (trnavský arcibiskup)


Zdroj: Arcibiskupský úrad v Trnave
----------------------------------------------------------------

RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV – Východná provincia

KOŠICKÁ ARCIDIECÉZA

* MONS. BERNARD BOBER (košický arcibiskup metropolita)

26. - 27. júna
- stretnutie so spolubratmi kňazmi z ročníka, Badín

28. júna
- 9.00 hod, svätá omša, 25. výr. CZŠ sv. Petra a Pavla, Stropkov
- 14.00 hod, zasadnutie Rady charity, ABÚ Košice

29. júna
- 18.30 hod, svätá omša, Bretejovce (Budimír)

1. júla
- 9.00 hod, Fatimská sobota, Obišovce

2. júla
- 10.30 hod, účasť na slávnostnej odpustovej svätej omši Navštívenia preblahoslavenej Panny Márie, Levoča


* MONS. MAREK FORGÁČ (košický pomocný biskup)

26. - 28. júna
- slávnosti sv. Ondreja apoštola, Amalfi, Taliansko

Mons. Marek Forgáč

2. júl 2017
10.30 hod, svätá omša pri príležitosti 15. výr. posviacky kostola, Zbudské Dlhé

* MONS. ALOJZ TKÁČ (košický emeritný arcibiskup)

2. júla
- 11.00 hod, svätá omša a požehnanie zvonov, Sobranecké kúpele (Sobrance)

Zdroj: Jozef Kmec (tajomník)
-----------------------------------------------------------------

ROŽŇAVSKÁ DIECÉZA

* MONS. STANISLAV STOLÁRIK (rožňavský biskup)

Pondelok 26. júna
- 10.00 Pracovné stretnutia na Biskupskom úrade
- 18.00 Stretnutie so spolubratmi kňazmi z ročníka, Vinné

Utorok 27. júna
- Stretnutie so spolubratmi kňazmi z ročníka, Vinné

Streda 28. júna
- 9.30 Rekolekcie Jasovského, Turnianskeho a Spišského dekanátu v Krompachoch

Štvrtok 29. júna
- 9.00 svätá omša pre zamestnancov Biskupského úradu v deň slávnosti sv. Petra a Pavla, spoločné stretnutie so zamestnancami

Piatok 30. júna
- 10.00 Dohodnuté stretnutia na Biskupskom úrade
- 14.00 Pracovné stretnutia na Biskupskom úrade

Sobota 1. júla
- 9.30 Fatimská sobota, svätá omša slávená v kostole Panny Márie Fatimskej v Starej Vode

Nedeľa 2. júla
- 10.00 Účasť na Levočskej púti, koncelebrácia na slávnostnej odpustovej sv. omši


Zdroj: Lukáš Tkáč (hovorca diecézy)
-----------------------------------------------------------------

GRÉCKOKATOLÍCKA CIRKEV

* MONS. JÁN BABJAK (prešovský arcibiskup metropolita)

Pondelok 26. júna
18.00 hod.: Vinné – svätá omša pri príležitosti ročníkového stretnutia kňazov vysvätených v roku 1978

Utorok 27. júna
13.00 hod.: Okružná – zádušná svätá liturgia a pohrebné obrady za zomrelú Máriu Tomkovú

Štvrtok 29. júna
10.00 hod.: Ľutina – Bazilika minor – archijerejská svätá liturgia na sviatok svätých apoštolov Petra a Pavla pri príležitosti Púte učiteľov

Piatok 30. júna
17.30 hod.: Prešov-Sídlisko III – Chrám blahoslaveného hieromučeníka Pavla Petra Gojdiča – svätá liturgia; po jej skončení svedectvo Myrny Nazzour

Sobota 1. júla
10.00 hod.: Ľutina – Bazilika minor – archijerejská svätá liturgia pri príležitosti Fatimskej soboty; po skončení liturgie posviacka ikon v Záhrade Bohorodičky
13.30 hod.: Ľutina – Bazilika minor – Moleben k Presvätej Bohorodičke a osobné svedectvo Myrny Nazzour

Nedeľa 2. júla
10.00 hod.: Stropkov – Chrám sv. Cyrila a Metoda – archijerejská svätá liturgia pri príležitosti archieparchiálnej odpustovej slávnosti Matky Ustavičnej Pomoci a svätých Cyrila a Metoda
15.00 hod.: Stropkov – Chrám bl. Vasiľa Hopka – Korunka Božieho milosrdenstva a osobné svedectvo Myrny Nazzour


* MONS. MILAN LACH (novovymenovaný apoštolský administrátor eparchie Parma v USA)

Pondelok 26. júna – piatok 30. júna
Dovolenka

Piatok 30. júna
17.30 hod.: Prešov-Sídlisko III – Chrám blahoslaveného hieromučeníka Pavla Petra Gojdiča – svätá liturgia; po jej skončení svedectvo Myrny Nazzour

Sobota 1. júla
10.00 hod.: Prešov – Dom sv. Kozmu a Damiána – archijerejská svätá liturgia pri príležitosti odpustovej slávnosti sv. Kozmu a Damiána
21.00 hod.: Levoča – poľný oltár – archijerejská svätá liturgia pri príležitosti Levočskej púte

Nedeľa 2. júla
10.00 hod.: Levoča – poľný oltár – koncelebruje slávnostnú odpustovú svätú omšu

Zdroj: Ľubomír Petrík (hovorca arcibiskupstva)
-----------------------------------------------------------------

KOŠICKÁ EPARCHIA

* MONS. MILAN CHAUTUR

Utorok 27. júna
- 13:00 Pohrebná liturgia v Dome nádeje v obci Okružná

Streda 28. júna
- 13:00 Pohrebná liturgia v Katedrálnom chráme Jána Krstiteľa v Prešove

Štvrtok 29. júna
- 10:00 Svätá liturgia pri príležitosti sviatku sv. Cyrila a Metoda a záveru školského roka cirkevných škôl v Chráme Zosnutia Presvätej Bohorodičky v Trebišove

Sobota 1. júla
- 9:00 Účasť na programe fatimskej soboty v areáli chrámu Zosnutia Presvätej Bohorodičky v Klokočove

Nedeľa 2. júla
- 10:00 Posviacka zrekonštruovaného chrámu Zosnutia Presvätej Bohorodičky v Luhyni

Zdroj: Jaroslav Girovský (hovorca eparchie)
-----------------------------------------------------------------

BRATISLAVSKÁ EPARCHIA

* MONS. PETER RUSNÁK (bratislavský eparcha)

Utorok 27. júna


Trenčín – Cirkevná materská škola bl. Tarzície  – Kaplnka bl. Tarzície
– 15:30 h.: slúži archijerejskú liturgiu pri príležitosti odpustovej ku cti bl. mučenice Tarzície – patrónky školy

Štvrtok 29. júna

Bratislava – Katedrála svätého Kríža
– 17:00 h.: slávi archijerejskú svätú liturgiu pri príležitosti eparchiálnej odpustovej slávnosti na sviatok sv. Petra a Pavla, patrónov eparchie


Zdroj: Stanislav Gábor (hovorca eparchie)
-----------------------------------------------------------------

Poznámka: Údaje sú aktualizované po ich dodaní.



( TK KBS, tk; pz ) 20170626013   |   Upozorniť na chybu v správe | Prečítaná 1321 x

[naspäť]





TV Lux | Rádio Lumen | FF Rádio | Rádio Mária | Rádio Vatikán | SSV | Katolícke noviny | Výveska | Do kostola


(c) TK KBS 2003 - 2017