Bratislava 8. mája (TK KBS) TK KBS prináša výber z programu biskupov (19. týždeň).-----------------------------------------------------------------
RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV – Západná provincia
BRATISLAVSKÁ ARCIDIECÉZA
* STANISLAV ZVOLENSKÝ (bratislavský arcibiskup metropolita)
Do pondelka 8. mája 2017:
- púť do Lúrd
utorok 9.5.
- pracovné stretnutia
streda 10.5.
- Iuvenscit Ecclesia -kolokvium
streda - piatok 11.5.-12.5.
- pracovné stretnutia
sobota 13.5.
- o 9.30 hod. svätá omša s vyslúžením sviatosti birmovania vo Farnosti Malacky
- o 15.00 hod. svätá omša v Marianke pri príležitosti 100. výročia fatimských zjavení Panny Márie
nedeľa 14.5.
- Cliptime (Svätý Jur) - o 10.00 hod. stretnutie s mladými; o 11.30 hod. svätá omša
- o 17.00 hod. svätá omša na púti v Báči
Zdroj: Július Pomšár (sekretár arcibiskupa)
* MONS. JOZEF HAĽKO (bratislavský pomocný biskup)
12. mája
- 7:00 h svätá omša v kaplnke TV Lux v Bratislave
- dopoludnia vyučovanie Cirkevných dejín na RK CMBF UK v Bratislave
13. mája
- dopoludnia Mariánsky deň (100. výročie fatimských zjavení) vo farnosti Báč
- popoludní arcidiecézne stretnutie s mladými Bratislavskej arcidiecézy - Cliptime 2017 vo farnosti Svätý Jur
14. mája
- 11:00 h svätá omša vo farnosti Bratislava-sv. Alžbety spojená s vysluhovaním sviatosti birmovania
- 15:00 h púť vo farnosti Báč pri príležitosti 302. výročia krvavého slzenia milostivého obrazu Panny Márie a 100. výročia fatimských zjavení
Zdroj: sr. Adela Jenčová (sekretariát pomocného biskupa)
-----------------------------------------------------------------
TRNAVSKÁ ARCIDIECÉZA
* MONS. JÁN OROSCH (trnavský arcibiskup)
8. mája
- neoficiálny program
9. mája
- návšteva kňazov
10. mája
- v Banskej Bystrici sa zúčastní na Iuvenescit Ecclesia - Kolokvium nových komunít v Katolíckej Cirkvi
11. mája
- 10.00 h sa zúčastní na zasadaní Ekonomickej rady Trnavskej arcidiecézy
- 14.00 h sa stretne s Tímom pastorácie povolaní Trnavskej arcidiecézy
- 18.30 h bude celebrovať svätú omšu pre pútnikov z Filipín v trnavskej Bazilike sv. Mikuláša
12. mája
- 10.00 h vybavuje dohodnuté osobné stretnutia s laikmi a kňazmi
- 16.00 h bude celebrovať svätú omšu v Bazilike Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne z príležitosti 400. výročia založenia lazaristov
13. mája - 14. mája
- zúčastní sa na oslave výročia narodenia a korunovania sv. Ladislava v meste Oradea v Rumunsku
-----------------------------------------------------------------
RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV – Východná provincia
KOŠICKÁ ARCIDIECÉZA
* MONS. BERNARD BOBER (košický arcibiskup metropolita)
9. mája
- 9.00 hod, rekolekcie dekanátu Humenné, Jankovce
10. mája
- 9.00 hod, rekolekcie dekanátu Košice – Stred, Kaplnka sv. Michala, Košice
11. mája
- 16.00 hod, rekolekcie dekanátu Košice – Juh, Slanec
12. mája
- 9.00 hod, rekolekcie dekanátu Lipany, Charitný dom Lipany
13. mája
- 10.00 hod, birmovka, Sečovce
- 16.30 hod, svätá omša a korunovácia sochy Panny Márie, Budulov (Moldava nad Bodvou)
14. mája
- 10.00 hod, birmovka, Bardejov-Vinbarg
- 15.00 hod, svätá omša - Deň rodiny, Katedrála sv. Alžbety, Košice
* MONS. MAREK FORGÁČ (košický pomocný biskup)
9. mája
- stretnutie s kandidátmi do seminára, ABÚ, Košice
- 18.00 hod, svätá omša, Kaplnka sv. Marka, ISM, Prešov
10. mája
- stretnutie s kandidátmi do seminára, ABÚ, Košice
11. mája
- 9.00 hod, duchovná obnova pre Lazaristov, Bratislava
12. mája
- 12.00 hod, svätá omša pri príležitosti VI. Európskeho festivalu umeleckého školstva a 11. Európskeho dňa rodičov a škôl, Bazilika minor sv. Egídia, Bardejov
13. mája
- 9.30 hod, požehnanie obnoveného kostola sv. Jána Nepomuckého, Mirkovce (Brestov)
- 14.00 hod, Arcidiecézna púť detí, Obišovce
- 18.00 hod, stretnutie s manželskými pármi „Škola rodiny“, Košice
14. mája
- 10.30 hod, odpustová slávnosť pri príležitosti 100. výročia fatimských zjavení, Vranov – Čemerné
- 15.00 hod, svätá omša - Deň rodiny, Katedrála sv. Alžbety, Košice
* MONS. ALOJZ TKÁČ (košický emeritný arcibiskup)
9. mája
- 9.00 hod, rekolekcie dekanátu Michalovce a Sobrance, Vysoká nad Uhom
10. mája
- 9.00 hod, rekolekcie dekanátu Sabinov, DKD – Veľký Šariš
12. mája
- 9.00 hod, rekolekcie dekanátu Prešov II., Veľký Šariš
13. mája
- 10.30 hod, birmovka, Vranov - Čemerné
14. mája
- 10.30 hod, birmovka, Torysa
-----------------------------------------------------------------
ROŽŇAVSKÁ DIECÉZA
* MONS. STANISLAV STOLÁRIK (rožňavský biskup)
8. mája
- 11.00 Svätá omša pri príležitosti výročia posviacky Domu Mamy Margity (ASC) v Drienici
9. mája
- 10.00 Pracovné stretnutia na Biskupskom úrade
- 14.00 Pracovné stretnutia na Biskupskom úrade
10. mája
- 9.30 Rekolekcie dekanátu Malohont v Hosticiach
11. mája
- 10.00 Pracovné stretnutia na Biskupskom úrade
13. mája
- Mariánsky deň Rožňavskej diecézy v Boľkovciach - Osade
14. mája
- 10.00 Svätá omša v Katedrále Nanebovzatia Panny Márie v Rožňave
-----------------------------------------------------------------
GRÉCKOKATOLÍCKA CIRKEV
* MONS. JÁN BABJAK (prešovský arcibiskup metropolita)
Pondelok 8. mája 2017:
- 10:00 h Kalinov – Chrám Zosnutia Presvätej Bohorodičky – archijerejská svätá liturgia za padlých vojakov
- 13:00 h Kalinov – panychída za účasti prezidenta SR Andreja Kisku za padlých vojakov
Utorok 9. mája 2017:
- 16:30 h Prešov – Gréckokatolícky kňazský seminár bl. biskupa Pavla Petra Gojdiča – archijerejská svätá liturgia
Streda 10. mája 2017:
- 16:00 h Prešov – Kvašná voda – stretnutie s mladými animátormi pri opekačke
Štvrtok 11. mája 2017:
- 9:30 h Prešov – Katedrála sv. Jána Krstiteľa – archijerejská svätá liturgia pri príležitosti Kňazského dňa Prešovskej archieparchie, ktorý sa koná pri príležitosti 70. výročia biskupskej chirotónie bl. Vasiľa Hopka; celodenný program
- 17:30 h Prešov – Katedrála sv. Jána Krstiteľa – účasť na hudobno-poetickom programe pri príležitosti 100. výrošia fatimských zjavení pod názov „Zázrak v údolí Cova da Iria“ s vystúpením známych interpretov
Sobota 13. mája 2017:
- 9:00 h Užhorod – Katedrála – homília na archijerejskej svätej liturgii pri príležitosti začiatku putovania Máriapócskej zázračnej ikony po Mukačevskej eparchii
Nedeľa 14. mája 2017:
- 10:30 h Hrabské – archijerejská svätá liturgia pri príležitosti archieparchiálnej odpustovej slávnosti v rodisku bl. biskupa mučeníka Vasiľa Hopka, aj pri príležitosti 70. výročia jeho biskupskej vysviacky
* MONS. MILAN LACH (prešovský pomocný biskup)
Pondelok 8. mája 2017:
- 9:30 h Prešov – Katedrála sv. Jána Krstiteľa – účasť na prezentácii pri príležitosti 125. výročia založenia Kongregácie sestier služobníc Nepoškvrnenej Panny Márie na západnej Ukrajine a 70. výročie zriadenia Viceprovincie Svätého Ducha na Slovensku
- 10:00 h Prešov – Katedrála sv. Jána Krstiteľa – koncelebruje archijerejskú svätú liturgiu pri príležitosti 125. výročia založenia Kongregácie sestier služobníc Nepoškvrnenej Panny Márie na západnej Ukrajine a 70. výročie zriadenia Viceprovincie Svätého Ducha na Slovensku
Streda 10. mája 2017:
- 9:00 h Badín – účasť na stretnutí s charizmatickými spoločenstvami a hnutiami organizovanom KBS
Štvrtok 11. mája 2017:
- 9:30 h Prešov – Katedrála sv. Jána Krstiteľa – koncelebruje archijerejskú svätú liturgiu pri príležitosti Kňazského dňa Prešovskej archieparchie, ktorý sa koná pri príležitosti 70. výročia biskupskej chirotónie bl. Vasiľa Hopka; celodenný program
- 17:30 h Prešov – Katedrála sv. Jána Krstiteľa – účasť na hudobno-poetickom programe pri príležitosti 100. výročia fatimských zjavení pod názov „Zázrak v údolí Cova da Iria“ s vystúpením známych interpretov
Nedeľa 14. mája 2017:
- 10:30 h Jastrabie nad Topľou – Chrám Zoslania Svätého Ducha – archijerejská svätá liturgia a posviacka obnoveného interiéru chrámu, prestola, bohostánku, lavíc
Zdroj: Ľubomír Petrík (hovorca arcibiskupstva)
-----------------------------------------------------------------
KOŠICKÁ EPARCHIA
* MILAN CHAUTUR (košický eparcha)
Pondelok 8. mája 2017:
- 9:30 h Sv. liturgia pri príležitosti výročia Sestier Služobníc Nepoškvrnenej Panny Márie v katedrálnom chráme v Prešove
Utorok 9. mája 2017:
- Prijímanie stránok na eparchiálnom úrade v Košiciach
Streda 10. mája 2017:
- Účasť na programe metropolitného kola Biblickej súťaže v Juskovej Voli
Štvrtok 11. mája 2017:
- 9:00 h Účasť na odpustovej slávnosti Základnej školy s materskou školou sv. Gorazda na košickom sídlisku Ťahanovce
Sobota 13. mája 2017:
- Účasť na akcii Túra s vladykom Milanom pri zaniknutej obci Veľká Poľana
Nedeľa 14. mája 2017:
- 10:30 Sv. liturgia a účasť na stretnutí rodákov zaniknutej obce Veľká Poľana
Zdroj: Jaroslav Girovský (hovorca eparchie)
-----------------------------------------------------------------
BRATISLAVSKÁ EPARCHIA
* MONS. PETER RUSNÁK (bratislavský eparcha)
10. máj
Badín – zúčastní sa na konferencii na tému Nové komunity v Katolíckej cirkvi: Nad dokumentom Iuvenescit Ecclesia
11. máj
Bratislava – Teologická fakulta TU – prednáša homiletiku
13. mája
Užhorod – Katedrála Povýšenia sv. Kríža – spoluslúži archijerejskú svätú liturgiu pri príležitosti začiatku putovania Máriapócskej zázračnej ikony po Mukačevskej eparchii
14. mája
– 16:00 hod.: Zlaté Moravce – Farský kostol sv. Michala archnjela vedie modlitbu Akatistu k presvätej Bohorodičke
Zdroj: Stanislav Gábor
Poznámka: Údaje sú aktualizované po ich dodaní.