Bratislava 3. apríla (TK KBS) TK KBS prináša výber z programu biskupov (14. týždeň).-----------------------------------------------------------------
RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV – Západná provincia
BRATISLAVSKÁ ARCIDIECÉZA
Pondelok 3. apríla 2017:
- celobratislavská rekolekcia
Utorok 4. apríla 2017:
- stretnutie Stálych rád ČBK a KBS na Velehrade
Streda - Piatok 5. - 7. apríla 2017:
- cesta do Ríma
Nedeľa 9. apríla 2017:
- o 10:30 h Svätá omša v Katedrále sv. Martina
Zdroj: Július Pomšár (sekretár arcibiskupa)
* MONS. JOZEF HAĽKO (bratislavský pomocný biskup)
Pondelok 3. apríla 2017:
- dopoludnia celobratislavská kňazská rekolekcia v Bratislave
Utorok 4. apríla 2017:
- kňazská rekolekcia dekanátu Šamorín vo farnosti Horný Bar
Streda 5. apríla 2017:
- duchovná obnova študentov gymnázia v Spojenej škole sv. Františka Assiského v Malackách
- Lectio divina v Katedrále sv. Martina v Bratislave na tému: „Požehnanie pre novú rodinu“ (Gn 29,1-20)
Štvrtok 6. apríla 2017:
- popoludní prehliadka Katedrály sv. Martina v Bratislave
Piatok 7. apríla 2017:
- o 7:00 h svätá omša v Kaplnke TV Lux v Bratislave
- dopoludnia vyučovanie Cirkevných dejín na RK CMBF UK v Bratislave
- krížová cesta v Katedrále sv. Martina v Bratislave
Nedeľa 9. apríla 2017:
- o 10:00 h svätá omša v Univerzitnom pastoračnom centre v Bratislave
- pôstna polievka v Univerzitnom pastoračnom centre v Bratislave
Zdroj: sr. Adela Jenčová (sekretariát pomocného biskupa)
-----------------------------------------------------------------
TRNAVSKÁ ARCIDIECÉZA
* MONS. JÁN OROSCH (trnavský arcibiskup)
Pondelok 3. - Utorok 4. apríla 2017:
- zúčastní sa na zasadaní Stálej rady Konferencie biskupov Slovenska a Stálej rady Českej biskupskej konferencie v moravskom Velehrade
Streda 5. apríla 2017:
- o 14.00 h vybavuje dohodnuté osobné stretnutie s kňazom
- o 18.00 h sa zúčastní na charitatívnom projekte "Pôstna polievka" vo veľkej jedálni Arcibiskupského úradu
Štvrtok 6. apríla 2017:
- o 8.00 h celebruje svätú omšu pre zamestnancov v kaplnke Arcibiskupského úradu
- o 10.00 h bude viesť pracovné zasadanie aulistov Trnavskej arcibiskupskej kúrie
- od 14.00 h vybavuje dohodnuté osobné stretnutia s kňazmi
Piatok 7. apríla 2017:
- o 8.00 h celebruje svätú omšu pre zamestnancov v kaplnke Arcibiskupského úradu
- o 11.30 h vybavuje dohodnuté osobné stretnutie s kňazom
- o 14.00 h vybavuje dohodnuté osobné stretnutie s laikmi
Sobota 8. apríla 2017:
- neoficiálny program
Nedeľa 9. apríla 2017:
- o 11.30 h bude celebrovať svätú omšu Kvetnej nedele v Katedrále sv. Jána Krstiteľa
Zdroj: Arcibiskupský úrad v Trnave
-----------------------------------------------------------------
RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV – Východná provincia
KOŠICKÁ ARCIDIECÉZA
* MONS. BERNARD BOBER (košický arcibiskup metropolita)
Utorok 4. apríla 2017:
Stretnutie Stálych rád ČBK a KBS, Velehrad, Česká republika
Streda 5. apríla 2017:
KBS a Ústredný zväz židovských náboženských obcí, návšteva Vatikánu a Ríma
- 10:00 h Generálna audiencia, stretnutie so Svätým Otcom, Vatikán
Štvrtok 6. apríla 2017:
- 10:00 h Pápežská rada pre napomáhanie jednoty kresťanov, Vatikán
Sobota 8. apríla 2017:
- 9:00 h Spovedná služba, Košice – Sv. Rodina
Nedeľa 9. apríla 2017:
- 10:30 h Svätá omša, Katedrála sv. Alžbety, Košice
- 14:00 h Spovedná služba, Katedrála sv. Alžbety, Košice
* MONS. MAREK FORGÁČ (košický pomocný biskup)
Utorok 4. apríla 2017:
- 6:40 h Svätá omša so seminaristami, Kaplnka sv. Karola Boromejského, Košice
Sobota 8. apríla 2017:
- 9:00 h Spovedná služba, Košice – Sv. Rodina
Nedeľa 9. apríla 2017:
- 10:30 h Svätá omša, Tibava
- 14:00 h spovedná služba, Katedrála sv. Alžbety, Košice
* MONS. ALOJZ TKÁČ (košický emeritný arcibiskup)
Pondelok 3. apríla 2017:
- 18:00 h Svätá omša, Košice – sv. Gorazd
Nedeľa 9. apríla 2017:
- 15:00 h Svätá omša, Katedrála sv. Alžbety, Košice
- 16:00 h Spovedná služba, Katedrála sv. Alžbety, Košice
Zdroj: Jozef Kmec (sekretár arcibiskupa)
-----------------------------------------------------------------
ROŽŇAVSKÁ DIECÉZA
* MONS. STANISLAV STOLÁRIK (rožňavský biskup)
Utorok 4. apríla 2017:
- Zasadnutie Stálej rady KBS a ČBK, Velehrad
Streda 5. apríla 2017:
- 9:30 Pracovné stretnutia na Biskupskom úrade
- 14:00 Dohodnuté stretnutia na Biskupskom úrade
- 18:00 Svätá omša Katedrále Nanebovzatia Panny Márie v Rožňave (priamy prenos Rádio Lumen)
Štvrtok 6. apríla 2017:
- Účasť na Plenárnom zasadnutí KVPŽR, prednášky , Biskupský úrad Rožňava
Piatok 7. apríla 2017:
- 6:40 Svätá omša pre bohoslovcov kňazského seminára v Košiciach
Sobota 8. apríla 2017:
- 19:00 Účasť na predstavení Tanečného divadla ATak - Chcela by som letieť - Príbeh Zdenky Schelingovej
Nedeľa 9. apríla 2017:
- 10:00 Svätá omša v Katedrále Nanebovzatia Panny Márie v Rožňave
Zdroj: Lukáš Tkáč (hovorca diecézy)
-----------------------------------------------------------------
GRÉCKOKATOLÍCKA CIRKEV
* MONS. JÁN BABJAK (prešovský arcibiskup metropolita)
Pondelok 3. apríla 2017:
- 9:00 h Prešov – Arcibiskupská rezidencia – pracovné stretnutie Presbyterskej rady Prešovskej archieparchie
- 11:00 h Prešov – Arcibiskupská rezidencia – pracovné stretnutie Kolégia konzultorov Prešovskej archieparchie
Utorok 4. apríla 2017:
- 11:00 h Bratislava – natáčanie sviatočného slova pre RTVS
Utorok - Štvrtok 4. - 6. apríla 2017:
Rím – pracovná cesta organizovaná KBS a Ústredným zväzom židovských náboženských obcí
Piatok 7. apríla 2017:
- 9:00 h Prešov – Arcibiskupská rezidencia – pracovné stretnutie v súvislosti s pripravovaným vydaním publikácie z Archieparchiálneho zhromaždenia
Sobota 8. apríla 2017:
Juskova Voľa – Centrum pre mládež Bárka – účasť na kvetnom víkende
Nedeľa 9. apríla 2017:
- 10:00 h Prešov-Sídlisko III – Chrám bl. hieromučeníka Pavla Petra Gojdiča – archijerejská svätá liturgia na Kvetnú nedeľu
- 13:30 h Prešov – Kino Scala – stretnutie s mládežou Prešovskej archieparchie
* MONS. MILAN LACH (prešovský pomocný biskup)
Pondelok 3. apríla 2017:
- 9:00 h Prešov – Arcibiskupská rezidencia – pracovné stretnutie Presbyterskej rady Prešovskej archieparchie
- 11:00 h Prešov – Arcibiskupská rezidencia – pracovné stretnutie Kolégia konzultorov Prešovskej archieparchie
Štvrtok 6. apríla 2017:
- 17:00 h Levoča – katechéza pre hendikepované deti
Nedeľa 9. apríla 2017:
- 10:00 h Prešov – Katedrála sv. Jána Krstiteľa – archijerejská svätá liturgia na Kvetnú nedeľu
Zdroj: Ľubomír Petrík (hovorca arcibiskupstva)
-----------------------------------------------------------------
KOŠICKÁ EPARCHIA
* MILAN CHAUTUR (košický eparcha)
Piatok 7. apríla 2017:
- 11:00 Účasť na zasadaní Konferencie vyššich predstavených ženských rehôľ
Piatok - Nedeľa 7. - 9. apríla 2017:
- Účasť na programe Kvetného víkendu Košickej eparchie v Košiciach
Štvrtok 13. apríla 2017:
- 9:00 Archijerejská sv. liturgia so svätením myra a umývaním nôh v katedrálnom chráme Narodenia presvätej Bohorodičky v Košiciach
Piatok 14. apríla 2017:
- 8:00 Veľkopiatková utiereň v katedrálnom chráme
- 15:00 Veľká večiereň s uložením plaščenice do hrobu v katedrálnom chráme
Sobota 15. apríla 2017:
- 8:00 Jeruzalemská nadhrobná utiereň v katedrálnom chráme
- 17:00 Sv. liturgia Bazila Veľkého s večierňou a krstom dospelých v katedrálnom chráme
Nedeľa 16. apríla 2017:
- 5:00 Utiereň vzkriesenia so svätením jedál v katedrálnom chráme
- 9:00 Archijerejská sv. liturgia v katedrálnom chráme Narodenia presvätej Bohorodičky v Košiciach
Pondelok 17. apríla 2017:
- 10:00 Archijerejská sv. liturgia v chráme Narodenia presvätej Bohorodičky v Michalovciach
Utorok 18. apríla 2017:
- 10:00 Sv. liturgia v chráme Narodenia presvätej Bohorodičky vo Vyšných Remetoch
Zdroj: Jaroslav Girovský (hovorca eparchie)
-----------------------------------------------------------------
BRATISLAVSKÁ EPARCHIA
* MONS. PETER RUSNÁK (bratislavský eparcha)
Štvrtok 6. apríla 2017:
– prednáša homiletiku na TF TU (Bratislava)
Slávenie 32. svetového dňa mládeže na eparchiálnej úrovni – stretnutia vladyku Petra s mládežou
Sobota 8. apríla 2017 (Lazarova sobota)
Marianka
- 10:00 h Modlitba krížovej cesty v areáli pútnického miesta Marianka
- 11:00 h Katechéza vladyku v Bazilike Narodenia Panny Márie / Agapé
Nedeľa 9.apríla 2017 (Kvetná nedeľa)
Banská Bystrica – Chrám sv. Alžbety (Dolná 49)
- 10:30 h archijerejská sv. liturgia
- 12:30 h Spoločný obed
- 13:00 –14:00 Program pre mladých. Stretnutie s biskupom
Zdroj: Stanislav Gábor (hovorca eparchie)
-----------------------------------------------------------------
Poznámka: Údaje sú aktualizované po ich dodaní.