Aktivity
Ranné homílie

Volejbalový turnaj Košickej arcidiecézy vyhralo družstvo Prešov - Solivar
P:3, 07. 03. 2017 07:19, DOM

Prešov 7. marca (TK KBS) Družstvo Prešov - Solivar sa stalo víťazom volejbalového turnaja Košickej arcidiecézy, ktorý pripravilo v sobotu v Prešove Arcidiecézne centrum mládeže. Na druhom mieste skončilo mužstvo z Kuriman a treťom Obišovce - Kysak. Celkovo sa do turnaja zapojilo 14 družstiev. Zastúpených bolo 11 farností a jeden špeciálny tím, zložený z účastníkov animátorskej školy.

Turnaj sa začal zápasmi v 4 skupinách, z ktorých postupoval každý tím do vyraďovacej fázy. Hralo sa systémom 2 sety po 7 minút. Dvanásť tímov postúpilo do osemfinále a víťazi dvoch štvorčlenných skupín postúpili priamo do štvrťfinále. Najnapínavejším zápasom štvrťfinále bol súboj družstiev z Medzilaboriec a z Prešova – Sekčova. Prvý set vyhrali Medzilaborčania v pomere 10:9, druhý Prešovčania v rovnakom pomere. Následný rozstrel vyhrali mladí z Medzilaboriec 4:2. V semifinálových zápasoch sa predviedli víťazi jednotlivých skupín. Nehralo sa už na čas, ale na 2 víťazné sety do 15. Hráči z družstva Obišovce – Kysak podľahli Kurimčanom 1:2 a Medzilaborčania prehrali s hráčmi z družstva Prešov – Solivar 2 v pomere 0:2.

Výsledné poradie je: 1. Prešov – Solivar 2; 2. Kurima; 3. Obišovce – Kysak; 4. Medzilaborce; 5. Humenné – Pod Sokolejom; 6. Plaveč; 7. Prešov – Sekčov; 8. Jarovnice – Zefirín; 9. Hankovce; 10. Jarovnice – sv. Antona; 11. Prešov – Solivar 1; 12. Sačurov; 13. Lipany; 14. ADAŠ.