TK KBS

Dnes je sobota 23. 06. 2018   Meniny má Sidónia       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

  Top témy
Všetky
Anna Kolesárová

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Notitiae GS KBS

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Koledníci Dobrej noviny koledovali u prezidenta SR Andreja Kisku
P:3, 10. 01. 2017 13:01, DOMBratislava 10. januára (TK KBS) Prezidentovi SR Andrejovi Kiskovi prišli dnes do Prezidentského paláca zavinšovať a zaspievať detskí koledníci Dobrej noviny z Podhorian, Brezna a Jacoviec. Hnutie kresťanských spoločenstiev detí eRko organizuje koledovanie Dobrej noviny už 22 rokov, pričom vyzbieranými finančnými darmi podporujú rozvojové projekty v Afrike.

„Vaše koledovanie prinieslo na Slovensko, do dediniek, do rodín, nielen veľa radosti, ale aj veľa dobra,“ povedal prezident. Ocenil, že v tomto roku roznášalo v čase vianočných sviatkov po viac ako 1200 slovenských dedinách zvesti o potrebe konať dobro a pomáhať až 25 tisíc koledníkov. Prezident sa poďakoval organizátorom za to, že takto ukazujú modernú stránku Slovenska. „Ukazujete , že dokážeme myslieť na ľudí inej farby pleti, iného náboženstva. Že vieme, že lásku, porozumenie, žičlivosť a solidaritu musíme ukazovať každému, bez ohľadu na to, z ktorej časti sveta je.“ (zdroj: prezident.sk)

TK KBS vydala k správe FOTO

TK KBS prináša plné znenie príhovoru riaditeľa Dobrej noviny Mariána Čaučíka

Vážený pán prezident,

ďakujeme Vám za dnešné prijatie koledníkov Dobrej noviny v Prezidentskom paláci.

Tešíme sa, že opäť po roku prijímate koledníkov, ktorí vo vianočnom období navštevovali slovenské rodiny a prinášali do našich domovov radostnú zvesť o narodení Pána Ježiša a vinše požehnania do Nového roka. Deti a mladí ľudia, ktorí sa zapájajú do tejto akcie, si vykoledované finančné príspevky nenechavajú pre seba, ale zbierajú ich na podporu ich rovesníkov v afrických krajinách.

Vďaka nim sme mohli v minulom roku pomôcť zabezpečiť aj čistú pitnú vodu pre rodiny v kenskej Turkane, zdravotnú starostlivosť v dvoch nemocniciach v Južnom Sudáne či operácie pre deti s hydrocefalom v Ugande.

V tomto 22. ročníku sprevádzala našich koledníkov na plagáte i letákoch fotografia osemročného dievčatka z Etiópie, menom Zamzam. Keď bola veľmi malá, nešťastne jej obhoreli nohy a nemohla chodiť. Vďaka podpore cez projekt miestnej organizácie HefDA sa našli pre ňu prostriedky na liečbu v nemocnici, protézy a špeciálne topánky. Dnes chodí do školy a chová 3 sliepky a 2 ovečky. Dobrá novina podporí v etiópskej Karsse 80 detí a mladých ľudí s postihnutiami, aby dostali potrebnú odbornú pomoc, vzdelanie a mohli sa začleniť do života spoločnosti.

Okrem toho, že cez verejnú zbierku Dobrej noviny môžeme konkrétne pomáhať ľuďom, ktorí žijú v oveľa ťažších podmienkach ako my, je pre nás dôležité, že sa s deťmi a mladými ľuďmi rozprávame o živote u nás aj v krajinách subsaharskej Afriky. Takéto vzdelávanie spojené s konkrétnou akciou a zážitkom je z našej skúsenosti vynikajúcou cestou k tomu, aby deti neostali ľahostajné k problémom druhých. Získavajú rešpekt k inej kultúre a ich skutky solidarity sú prevenciou proti šíreniu strachu, nevraživosti či nenávisti k ľuďom, ktorých nepoznáme. Cez opakovaný zážitok z dobrých skutkov a koledovania, na ktoré sa deti tešia, sa stáva konanie dobra pre ne životným štýlom.
Vo Vašom novoročnom prejave ste zaželali “nášmu krásnemu Slovensku, aby sme v tomto roku strážili kultúrnosť, aby slušnosť bola počuť.” Sme hrdí na to, že už na začiatku roka Vám môžeme priniesť správu o tom, ako naše deti rady a s nadšením čerpajú z kultúry a tradícií slovenského národa. Cez ich spev a vinše pokoja dostáva slušnosť a spolupráca silný hlas. A v tomto našom úsilí o dobro a čnostný život chceme pokračovať počas celého roka.

Vážený pán prezident,

Prajeme Vám všetko dobré v Novom roku vo Vašom úrade. Nech sú Vaše kroky v mene všetkých občanov Slovenskej republiky v roku 2017 požehnané a nech sú dôležitým príspevkom pre pokoj, spoločné dobro a tradičné hodnoty, na ktorých je postavená naša spoločnosť.

Sú tu dnes s nami tri skupinky koledníkov z Podhorian, Brezna a Jacoviec, ktorí zastupujú koledníkov Dobrej noviny z celého Slovenska. Chcú Vám teraz zaspievať a zavinšovať tak, ako to robili pri návštevách rodín v ich farnostiach (zdroj: erko.sk)( TK KBS, prez, ml; pz ) 20170110033   |   Upozorniť na chybu v správe | Prečítaná 648 x

[naspäť]

TV Lux | Rádio Lumen | FF Rádio | Rádio Mária | Rádio Vatikán | SSV | Katolícke noviny | Výveska | Do kostola

Mobilná verzia webu


(c) TK KBS 2003 - 2018