[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 08. 12. 2022   Meniny má Marína      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  december  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Dobrovoľníctvo pre každého ožilo na jednodňovom podujatí v centre východu
P:3, 17. 09. 2015 14:48, DOM

Košice 17. septembra (TK KBS) Zaujímavosti o dobrovoľníckej práci, športové a spoločenské hry pre deti aj dospelých či radosť prítomných dobrovoľníkov. To všetko mohli zažiť účastníci vydareného stretnutia „Dobrovoľníctvo pre každého“, ktoré sa konalo v stredu 16. septrembra 2015 v Košiciach.

V rámci neho sa prítomní mohli dozvedieť potrebné informácie o dobrovoľníckej činnosti, ale aj o jednotlivých organizáciách. Hlavnými organizátormi bolo občianske združenie Loďka nádeje a Arcidiecézna charita Košice. Okrem nich bolo prítomné aj občianske združenie Maják nádeje a Adra. Každé z nich sa snaží pomáhať v rôznych sférach pomoci – od práce s deťmi až po seniorov.

„Táto akcia vznikla kvôli tomu, že veľa organizácii spolupracuje s dobrovoľníkmi, ale dobrovoľníkov je avšak stále málo. Samozrejme tu ide aj o predstavenie sa organizácii, ktoré s nimi pracujú,“ načrtáva dôvod vytvorenia takejto akcie koordinátorka dobrovoľníkov Arcidiecéznej charity Košice Veronika Hotová. Pokračuje: „Dobrovoľníctvo vám takisto zmysluplne vyplní voľný čas“. Pre ochotných ľudí ponúkajú viacero aktivít na zapojenie sa: „Na charite je možnosť napr. doučovať deti v krízovom centre pre matky s deťmi alebo navštevovať seniorov v Dome pokojnej staroby na Južnej triede v Košiciach.“

Okrem poskytovaných informáciách pre dobrovoľníkov organizátori pripravili program aj pre mladších účastníkov: „Dnes tu ľudia budú môcť vidieť prezentovanie rôznych organizácií. Okrem nich však máme pripravené takisto aj aktivity pre deti, ako napr. maľovanie na tvár, športové súťaže, či tvorivé dielne,“ uzatvára predseda OZ Loďka nádeje, Tomáš Gargalík. Aktivity dobrovoľníkov sa však týmto podujatím nekončia. Najbližšou akciou, do ktorej sa mnohí dobrovoľníci zapoja bude charitatívny futbalový zápas Odkopnime predsudky, futbal spája, ktorý organizuje Arcidiecézna charita Košice už na budúci týždeň.

TK KBS informoval Alžbeta Vargová

( TK KBS, ava, ml; pz ) 20150917047   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Kontakty


Kонтакти для духовної допомоги та підтримки


  Top témy
Všetky

Pápež František v Sudáne

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23