Bratislava 8. júna (TK KBS) TK KBS prináša výber z programu biskupov (24. týždeň). -----------------------------------------------------------------
RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV – Západná provincia
BRATISLAVSKÁ ARCIDIECÉZA
* MONS. STANISLAV ZVOLENSKÝ (bratislavský arcibiskup a metropolita)
Pondelok 8. júna 2015:
- o 17:00 h sa v aule Bohosloveckej fakulty na Kapitulskej ulici v Bratislave zúčastní verejnej prezentácie novej knihy "Vytrvať v Kristovej pravde"
Štvrtok 11. júna 2015:
- o 9:30 h v Katedrále sv. Martina slávi svätú omšu Te Deum na záver akademického a formačného roka na Bohosloveckej fakulte a v Kňazskom seminári v Bratislave
- o 11:00 h sa v aule Bohosloveckej fakulty zúčastní slávnostnej promócie absolventov fakulty
- popoludní sa na Arcibiskupskom úrade v Bratislave zúčastní zasadania Televíznej rady LUX
Piatok 12. júna 2015:
- pri svätej omši o 17:00 h v komunite Milosrdných sestier Svätého kríža v Bratislave na Matičnej ulici požehná novú kaplnku
Sobota 13. júna 2015:
- o 9:30 h v Katedrále sv. Martina slávi svätú omšu, pri ktorej udelí posvätné rády diakonátu a kňazstva kandidátom Bratislavskej arcidiecézy
Nedeľa 14. júna 2015:
- o 10:30 h vo Farnosti Svätý Jur slávi svätú omšu spojenú s vysluhovaním sviatosti birmovania
Zdroj: Lukáš Uváčik (sekretár arcibiskupa)
* MONS. JOZEF HAĽKO (bratislavský pomocný biskup)
Pondelok 8. júna 2015:
- o 9:00 h slávi svätú omšu vo farnosti Báhoň v rámci kňazskej rekolekcie dekanátu Pezinok
- o 17:00 h bude prítomný na prezentácii knihy „Vytrvať v Kristovej pravde“
Štvrtok 11. júna 2015:
- 9:30 h koncelebruje pri slávnostnej svätej omši v Katedrále sv. Martina v Bratislave pri príležitosti ukončenia akademického roka 2014/2015
Piatok 12. júna 2015:
- o 7:00 h slávi svätú omšu v kaplnke TV LUX v Bratislave
- o 19:30 h slávi svätú omšu v kostole Zvestovania Pána v Bratislave (františkánsky kostol)
Sobota 13. júna 2015:
- o 9:30 h koncelebruje pri slávnostnej svätej omši v Katedrále sv. Martina v Bratislave počas ktorej pán arcibiskup vysvätí nových diakonov a presbyterov Bratislavskej arcidiecézy
- o 16:00 h slávi svätú omšu vo farnosti Levicie počas ktorej udelí posvätný rád presbyterátu Br. Rajmundovi Demeterovi Jánovi Lehockému OFM
Nedeľa 14. júna 2015:
- 11:00 h celebruje svätú omšu vo farnosti Šahy spojenú s udeľovaním sviatosti birmovania
Zdroj: sr. Adela Jenčová (sekretáriát pomocného biskupa)
-----------------------------------------------------------------
TRNAVSKÁ ARCIDIECÉZA
* MONS. JÁN OROSCH (trnavský arcibiskup)
Pondelok 8. júna 2015:
- o 10:00 h sa stretne s kňazmi
- o 11:30 h sa stretne s laikmi
Utorok 9. júna 2015:
- o 10.00 h. bude celebrovať svätú omšu vo Vrbovom, pri ktorej udelí ocenenie biskupa Michala Buzalku vo výtvarnej súťaži "Buzalkova Trnava"
- o 14:00 h sa stretne s kňazmi
- o 15.00 h sa stretne s laikmi
Streda 10. júna 2015:
- od 9.30 h. sa zúčastní na zasadaní Subkomisie pre katechizáciu v Banskej Bystrici
Štvrtok 11. júna 2015:
- o 9:30 h sa zúčastní na zasadaní Misijnej rady pri KBS v priestoroch Arcibiskupského úradu
- od 10:30 h absolvuje stretnutia s kňazmi
- od 15:00 h absolvuje stretnutia s kňazmi
Piatok 12. júna 2015:
- o 10:00 h sa stretne s kňazom
- o 11:00 h bude viesť zasadanie Ekonomickej rady Trnavskej arcidiecézy
- o 17:00 h bude celebrovať slávnostnú svätú omšu v katedrále pri príležitosti slávnosti Božského Srdca Ježišovho
Sobota 13. júna 2015:
- absolvuje pastoračné povinnosti mimo Arcibiskupského úradu
Nedeľa 14. júna 2015:
- o 10:30 h sa zúčastní na púti k Božskému Srdcu Ježišovmu v Tesárskych Mlyňanoch
Zdroj: Arcibiskupský úrad v Trnave
-----------------------------------------------------------------
RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV - Východná provincia
* MONS. BERNARD BOBER (košický arcibiskup metropolita)
9. jún 2015
13.00 hod, zasadnutie AS KU, Ružomberok
10. jún 2015
9.30 hod, zasadnutie Komisie pre katechizáciu a školstvo, Banská Bystrica
13.00 hod, zasadnutie Komisie pre katolícke školy, Banská Bystrica
11. jún 2015
10.00 hod, zasadnutie Presbyterskej rady, ABÚ, Košice
12. jún 2105
10.00 hod, diakonská vysviacka, Katedrála sv. Alžbety, Košice
13. jún 2015
10.00 hod, kňazská vysviacka, Katedrála sv. Alžbety, Košice
14. jún 2015
9. 00 hod, 5. výročie posviacky kostola sv. Martina, Červenica (farnosť Rožkovany )
11.00 hod, odpustová slávnosť Najsvätejšieho Srdca Ježišovho a 750. výr. písomnej zmienky, Torysa
* MONS. ALOJZ TKÁČ (emeritný košický arcibiskup)
12. jún 2105
10.00 hod, diakonská vysviacka, Katedrála sv. Alžbety, Košice
13. jún 2015
10.00 hod, kňazská vysviacka, Katedrála sv. Alžbety, Košice
14. jún 2015
8.30 hod, vyslúži sviatosť birmovania, Úbrež a Jenkovce spolu v Sobranciach
11.30 hod, vyslúži sviatosť birmovania, Čaňa
Mons. Alojz Tkáč
Zdroj: Jozef Kmec (tajomník)
-----------------------------------------------------------------
* STANISLAV STOLÁRIK (rožňavský biskup)
Sobota 13. júna 2015:
- 10:00 h Kňazská vysviacka - Katedrála Nanebovzatia Panny Márie v Rožňave
Svätenci: Ing. Mgr. Stanislav Andrek, Mgr. Tomáš Mag
Nedeľa 14. júna 2015:
- 10:30 h Vysluhovanie sviatosti birmovania vo farnosti Jasov
Zdroj: Martin Keruľ
-----------------------------------------------------------------
GRÉCKOKATOLÍCKA CIRKEV sui iuris
* JÁN BABJAK SJ (prešovský arcibiskup a metropolita)
Pondelok 08.06. – utorok 09.06.2015
Ľutina – pracovná cesta – kontrolný deň
Streda 10.06.2015
09.30 hod.: Prešov – Arcibiskupská rezidencia – vedie 17. riadne zasadanie Rady hierarchov Gréckokatolíckej metropolitnej cirkvi sui iuris na Slovensku
15.00 hod.: Prešov – arcibiskupská rezidencia – pracovné stretnutie s hosťami z Poľska ohľadom spoločného projektu
Štvrtok 11.06.2015
16.30 hod.: Prešov – Katedrála sv. Jána Krstiteľa – ďakovná svätá liturgia pri príležitosti vymenovania otca Marka Petra za vysokoškolského profesora; po skončení spoločná večera
Piatok 12.06.2015
11.00 hod.: Prešov – Arcibiskupská rezidencia – stretnutie s primátorkou mesta Humenné PhDr. Janou Vaľovou
16.00 hod.: Jastrabie – posviacka Rómskeho centra Božieho milosrdenstva
Sobota 13.06.2015
10.00 hod.: Juskova Voľa – Gréckokatolícke mládežnícke centrum Bárka – Bárkafest 2015 – beseda s metropolitom
Nedeľa 14.06.2015
10.00 hod.: Ľutina – Bazilika Zosnutia Presvätej Bohorodičky – archijerejská svätá liturgia a kňazská vysviacka ôsmich diakonov Prešovskej archieparchie na kňazov
Pondelok 15.06.2015
Donovaly – Zornička – účasť na študijnom dni
Utorok 16.06. – streda 17.06.2015
Donovaly – Zornička – účasť na plenárnom zasadaní KBS
Štvrtok 18.06.2015
09.30 hod.: Prešov – Gréckokatolícka teologická fakulta Prešovskej univerzity – prijímacie pohovory kandidátov na prípravu na kňazstvo
13.30 hod.: Prešov – Gréckokatolícka teologická fakulta Prešovskej univerzity – účasť na rokovaní Akademického senátu GTF PU
Sobota 20.06.2015
17.00 hod.: Ľutina – archijerejská svätá liturgia s apoštolským nunciom na Slovensku arcibiskupom Mons. Mariom Giordanom pri príležitosti Púte rómskych rodín
Nedeľa 21.06.2015
10.00 hod.: Sabinov – archijerejská svätá liturgia pri príležitosti archieparchiálnej odpustovej slávnosti Najsvätejšieho Srdca Ježišovho
* MILAN LACH SJ (prešovský pomocný biskup)
Pondelok 08.06.2015
13.30 hod.: Prešov – Arcibiskupská rezidencia – nahrávanie pre Rádio Lumen
Streda 10.06.2015
09.30 hod.: Prešov – Arcibiskupská rezidencia – účasť na 17. riadnom zasadaní Rady hierarchov Gréckokatolíckej metropolitnej cirkvi sui iuris na Slovensku
Štvrtok 11.06.2015
09.00 hod.: Ihľany – účasť na kňazskej porade protopresbyteriátu Poprad
16.30 hod.: Prešov – Katedrála sv. Jána Krstiteľa – koncelebruje ďakovnú svätú liturgiu pri príležitosti vymenovania otca Marka Petra za vysokoškolského profesora; po skončení spoločná večera
Piatok 12.06.2015
20.00 hod.: Juskova Voľa – Gréckokatolícke mládežnícke centrum Bárka – otvorenie Bárkafestu 2015
Sobota 13.06.2015
17.00 hod.: Debrecín – účasť na modlitbe Veľkej večierne pri príležitosti uvedenia arcibiskupa a metropolitu Gréckokatolíckej cirkvi sui iuris v Maďarsku Fülüpa Kocsisa do služby
Nedeľa 14.06.2015
10.30 hod.: Malá Poľana – archijerejská svätá liturgia pri príležitosti archieparchiálnej odpustovej slávnosti Najsvätejšieho Srdca Ježišovho
Pondelok 15.06.2015
Donovaly – Zornička – účasť na študijnom dni
Utorok 16.06. – streda 17.06.2015
Donovaly – Zornička – účasť na plenárnom zasadaní KBS
Štvrtok 18.06.2015
09.30 hod.: Prešov – Gréckokatolícka teologická fakulta Prešovskej univerzity – prijímacie pohovory kandidátov na prípravu na kňazstvo
Piatok 19.06.2015
09.00 hod.: Bratislava – účasť na konferencii o bioetike
Sobota 20.06.2015
07.30 hod.: Prešov – monastier sestier Rádu sv. Bazila Veľkého – Kaplnka prepodobnej sestry Makríny – svätá liturgia pri príležitosti začiatku provinciálnej kapituly
Nedeľa 21.06.2015
10.00 hod.: Vranov nad Topľou-Čemerné – Chrám Zosnutia Presvätej Bohorodičky – archijerejská svätá liturgia pri príležitosti 25. výročia založenia Gréckokatolíckeho chrámového zboru P. P. Gojdiča
Zdroj: Ľubomír Petrík (hovorca arcibiskupstva)
-----------------------------------------------------------------
KOŠICKÁ EPARCHIA
* MILAN CHAUTUR (košický eparcha)
Piatok 12. júna 2015:
- 9:00 sv. liturgia v košickej katedrále
Sobota 13. júna 2015:
- 15:00 sv. liturgia a pohrebné obrady za nebohého otca svojho osobného tajomníka v Maťovciach
Nedeľa 14. júna 2015:
- 10:30 sv. liturgia v kaplnke Domu seniorov v Michalovciach pri príležitosti životného jubilea o. Jána Sabola st.
Pondelok - Streda 15. - 17. júna 2015:
- účasť na plenárnom zasadnutí KBS na Donovaloch
Zdroj: Michal Hospodár (hovorca eparchie)
-----------------------------------------------------------------
BRATISLAVSKÁ EPACHIA
* PETER RUSNÁK (bratislavský eparcha)
Streda 10. júna 2015:
- zúčastní sa na 17. riadnom zasadaní Rady hierarchov Gréckokatolíckej metropolitnej cirkvi sui iuris na Slovensku (Prešov – Arcibiskupská rezidencia
Štvrtok 11. júna 2015:
- ako predseda Rady KBS pre laické a apoštolské hnutia sa stretne s predstaviteľmi a členmi hnutí pôsobiacimi v banskobystrickej diecéze (Banská Bystrica)
Sobota 13. júna 2015:
- vedie siedmu eparchiálnu púť do Šaštína
Zdroj: Stanislav Gábor (hovorca eparchie)
-----------------------------------------------------------------