[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 01. 02. 2023   Meniny má Tatiana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  február  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Televízia LUX má nového spolupatróna, stal sa ním svätý Ján Pavol II.
P:3, 05. 05. 2015 12:29, DOM

Bratislava 5. mája (TK KBS) Katolícka Televízia LUX oslávila 4. mája 2015 siedme výročie spustenia samostatného vysielania. Pri tejto príležitosti celebroval bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský ďakovnú svätú omšu v televíznej kaplnke Sedembolestnej Panny Márie. V úvode svätej omše Mons. Zvolenský odovzdal vedeniu Televízie LUX relikviu sv. Jána Pavla II., ktorý sa týmto dňom stal novým spolupatrónom televízie.

„Na začiatku televízie sme chceli, aby sa za toto dielo osobitne prihovárala Sedembolestná Panna Mária, ktorá je na prvom mieste patrónkou tohto diela a vlastne celej našej vlasti. Potom sme si veľmi želali a stále sa obraciame o príhovor aj k svätému Františkovi Saleskému, ktorý je patrónom všetkých, ktorí pracujú v médiách,“ uviedol na začiatku svätej omše Mons. Zvolenský. Následne vyjadril radosť z ďalšieho spolupatróna televízie, ktorým sa stal podľa jeho slov svätý pápež, „ktorý mimoriadnym spôsobom prirástol nám k srdcu, nám všetkým, ktorí sme na Slovensku, pretože našu krajinu trikrát navštívil.“ „Vzácna relikvia, ktorú Televízii LUX daroval kardinál Stanislav Dziwisz, bývalý osobný sekretár pápeža Jána Pavla II., bola uložená v kaplnke televízie, aby tak nový patrón i takýmto spôsobom žehnal jej tvorcom i divákom,“ povedal programový riaditeľ TV LUX Jozef Kováčik.

Oficiálny text modlitby k svätému Jánovi Pavlovi II. na úmysel TV LUX schválil dňa 11. marca 2015 Mons. Stanislav Zvolenský, bratislavský arcibiskup metropolita, v tomto znení: Všemohúci Bože, ďakujeme ti za nežnosť tvojej otcovskej lásky, ktorá sa prejavila v živote svätého Jána Pavla II. Na jeho príhovor nám pomôž rásť v láske k tebe a odvážne hlásať evanjelium tvojho Syna Ježiša Krista všetkým ľuďom prostredníctvom vysielania Televízie LUX. Daruj jej pracovníkom odvahu a otvorenosť pri hľadaní a napĺňaní tvojej svätej vôle. Skrze Krista, nášho Pána. Amen.

Televízia LUX je slovenská katolícka televízia, ktorá spustila samostatné vysielanie v roku 2008 prostredníctvom satelitu a káblovej televízie. Jej ambíciou je budovať na Slovensku televíznu alternatívu, prostriedok šírenia pokoja, povzbudenia a hodnôt.

TK KBS informovala Eva Hrešková

( TK KBS, ehr, ml; pz ) 20150505035   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]