TK KBS

Dnes je pondelok 27. 05. 2019   Meniny má Iveta       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Top témy
Všetky
Pápež v Bulharsku a Severnom Macedónsku

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Notitiae GS KBS

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Bratislavskí biskupi podávali opäť pôstnu polievku u Milosrdných bratov
P:3, 27. 02. 2015 15:20, DOMBratislava 27. februára (TK KBS) Konferencia biskupov Slovenska (KBS) aj tento rok podporila pôstnu iniciatívu Katolíckeho hnutia žien Slovenska Podeľme sa! Viac než dvesto ľudí dnes prijalo ich spoločné pozvanie na pôstnu polievku, ktorú im osobne v refektári u Milosrdných bratov v Bratislave podávali Mons. Stanislav Zvolenský a Mons. Jozef Haľko. Prítomní za ňu zaplatili ako za celý obed. Mnohí darovali aj vyššiu sumu, než zvyčajne za svoj obed zaplatia. Vyzbieraný výnos po odrátaní nákladov za polievku bude určený na konkrétnu pomoc zariadeniam, ktoré poskytujú pomoc rodinám, ženám, matkám s deťmi v krajnej životnej núdzi s cieľom ochrániť každý počatý ľudský život a použije sa aj na podporu matiek s deťmi, rodín v hmotnej a sociálnej núdzi. Vyzbieralo sa 2 148,95 eur a 116,20 eur v podobe stravných lístkov.

Najväčší záujem vyvolala možnosť dostať polievku priamo od bratislavských biskupov. Viacerí si pochvaľovali aj možnosť vymeniť si s nimi a spolu navzájom niekoľko slov a porozprávať sa. Odmenou pre nich bola aj chutná polievka, ktorú pripravili kuchári u Milosrdných bratov. Medzi záujemcami boli mladí i starší, kňazi i rehoľníci. Nechýbali aj väčšie organizované skupiny. Ako malú pozornosť dostali leták, ktorý informuje o aktuálnom deviatom ročníku podojatia Podeľme sa! Tento rok je výťažok určený na podporu Poradne Alexis, ktorá pomáha ľuďom v prípade neželaného tehotenstva, psychických problémov po spontánnom či umelom potrate a podporu dokončenia krízového centra pre matky, otcov a rodiny s deťmi v núdzi v Prešove. KBS odovzdá šek s výnosom projektu v najbližších dňoch.

KBS túto iniciatívu, ktorá sa koná už po deviaty raz, po prvýkrát podporila minulý rok v apríli. Pozvanie na polievku, za ktorú je možné zaplatiť ako za celý obed (tri eurá alebo kto chce, môže i viac), prijalo približne rovnaký počet ľudí. Vyzbieralo sa 1763,25 eur. Vyzbierané peniaze putovali na pomoc mnohodetným rodinám v hmotnej núdzi v Rožňavskej diecéze a na otvorenie nízkoprahového centra v meste Lučenec. Náklady na polievku v plnej výške uhradil konvent Hospitálskej rehole Milosrdných bratov, ktorý na akciu poskytol bezplatne aj priestory svojho refektára. Projekt bol pozvaním pre všetkých ľudí dobrej vôle k spoločnému stretnutiu na deň pokánia, čo je piatok. Zároveň je takým prejavom dôvery, ochoty dať iným to, čo si veriaci odoprú, znamením vzájomnej jednoty a spolupráce v duchu myšlienky Svätého Otca Františka "vychádzať na periférie”.

Projekt nadväzuje na pôstnu iniciatívu Katolíckeho hnutia žien Slovenska Podeľme sa! Od ostatných zbierok na Slovensku sa odlišuje tým, že sa delím, nedávam almužnu, ale dávam to, čo si sám odopriem. Je spojená s pôstnym obdobím, kedy sa usilujeme niečo si odoprieť, a tým pomôcť iným, ktorí to viac potrebujú. Katolíckeho hnutia žien Slovenska sa rozhodlo pomáhať ženám s deťmi v ťažkých životných situáciách a umožniť im vrátiť sa do života, aby neboli neustále odkázané na pomoc iných. Katolícke hnutie žien Slovenska združuje viac ako 50 000 žien z viacerých katolíckych ženských organizácií a ženských rehoľných rádov, ktoré si vážia život, rodinu, vzdelanie a dôležité morálne a duchovné hodnoty. Pomáha tým, ktorí to najviac potrebujú.

TK KBS vydala k správe ::FOTO::( TK KBS, ml; pz ) 20150227020   |   Upozorniť na chybu v správe | Prečítaná 1200 x

[naspäť]

TV Lux [audio] | Rádio Lumen | FF Rádio | Rádio Mária | Rádio Vatikán | SSV | Katolícke noviny | Výveska | Do kostola

Mobilná verzia webu


(c) TK KBS 2003 - 2019