[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 11. 05. 2021   Meniny má Blažena       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

K nedeľnej modlitbe za mier sú pozvaní všetci veriaci aj na Slovensku
P:3, 06. 06. 2014 12:41, DOMBratislava 6. júna (TK KBS) Svätý Otec pozýva všetkých biskupov, rehoľníkov a veriacich laikov zjednotiť sa v modlitbe za nedeľné stretnutie prezidentov Izraela a Palestíny Šimona Peresa a Mahmúda Abbása vo Vatikáne. Pri tejto príležitosti prinášame osobné pozvanie k modlitbe Svätého Otca Františka. TK KBS ho sprostredkovala Apoštolská nunciatúra na Slovensku.

-----------------------------------------------------------------

Reprezentantom Svätej stolice

Ctihodný brat,

ako už viete, v nedeľu 25. mája som počas mojej apoštolskej cesty do Svätej zeme pozval prezidentov Shimona Peresa a Mahmouda Abbasa na intenzívnu modlitbu - aby sme spoločne výzvali Boha a prosili ho o dar pokoja: na tento účel som ponúkol svoj domov ako miesto stretnutia a modlitby.

Ak Boh dá, toto stretnutie sa uskutoční v nedeľu 8. júna, na sviatok Zoslania Ducha Svätého a zúčastní sa na ňom aj Jeho svätosť Bartolomej, patriarcha Konštantínopolu, s ktorým som mal to potešenie putovať do Jeruzalema.

Je mojou túžbou, aby sa do tohto stretnutia zapojili všetci veriaci, a tak sa táto modlitba k Bohu stala čím intenzívnejšou; nech Ježišova zem konečne obsiahne ten pokoj, ktorý anjeli ohlasovali pri jeho narodení.

Prosím vás preto, aby ste všetkým predsedom biskupských konferencií v krajinách vašej kompetencie odovzdali prosbu pozvať biskupov, rehoľníkov a všetkých veriacich laikov, nech sa v duchu zúčastnia na tejto modlitbe. Aj všetci muži a ženy dobrej vôle sa môžu v hĺbke svojich sŕdc s nami zjednotiť. Týmto spôsobom sa modlitba za mier, ktorá vzíde od hrobu svätého Petra, rozšíri do všetkých končín zeme. Dúfame, že sa tak naplní Pánov prísľub: “Ak budú dvaja z vás na zemi jednomyseľne prosiť o čokoľvek, dostanú to od môjho Otca, ktorý je na nebesiach” (Mt 18,19).

Všetkým vám srdečne žehnám.

Vo Vatikáne, 5. júna 2014.

František

-----------------------------------------------------------------

Na modlitbové stretnutie za mier pozval prezidentov Izraela a Palestíny Šimona Peresa a Mahmúda Abbása Svätý Otec František počas svojej nedávnej púte vo Svätej zemi. "Na tomto mieste, kde sa narodilo Knieža pokoja, sa chcem obrátiť s pozvaním na Vás, pán prezident Mahmúd Abbás, a na prezidenta Šimona Peresa, pozdvihnúť spolu so mnou intenzívnu modlitbu, vyprosujúc od Boha dar pokoja. Ponúkam svoj dom vo Vatikáne, aby hostil toto modlitbové stretnutie," povedal v závere svätej omše na Námestí Jasličiek 25. mája v Betleheme. Lídri vzápätí potvrdili záujem stretnúť sa.

( TK KBS, an, mk; ml ) 20140606018   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]