TK KBS

Dnes je sobota 04. 04. 2020   Meniny má Izidor       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Zverejnené posolstvo Svätého Otca Františka k Svetovému dňu misií
P:3, 07. 08. 2013 09:40, ZAHVatikán. „Všetci pokrstení sú povolaní hlásať evanjelium s odvahou v každej situácii." Pápež František to vo svojom posolstve ku Svetovému dňu misií. V dokumente, ktorý zverejnili v utorok vo Vatikáne, Svätý Otec upozorňuje, že tento 87. ročník Svetového dňa modlitieb za misie, ktorý Cirkev slávi v predposlednú októbrovú nedeľu, budeme prežívať v kontexte končiaceho sa Roku viery. To je podľa jeho slov mimoriadna príležitosť pre posilnenie nášho priateľstva s Pánom na našej ceste ako Cirkvi, ktorá ohlasuje evanjelium.

V posolstve k „Misijnej nedeli“ František ponúka reflexiu nad vierou ako vzácnym darom od Boha a povzbudzuje nás prevziať zodpovednosť za našu prítomnosť v súčasnom svete. Poukazuje tiež na prekážky ohlasovania, ako vonkajšie, tak i vo vnútri cirkevných spoločenstiev. Ďalší bod posolstva venuje pápež novým komunikačným prostriedkom, ktoré sa – ako píše – tiež musia stať nositeľmi dobrej zvesti, a sústreďuje sa na mladú generáciu.

Svätý Otec v posolstve na dvoch miestach cituje myšlienky Pavla VI. Jedna z nich pochádza z apoštolskej exhortácie Evangelii nuntiandi z roku 1975. „Ešte stále si niektorí myslia, že prinášať pravdu evanjelia znamená konať násilie voči slobode. Pavol VI. do tejto veci vniesol veľké svetlo, keď povedal: «Iste by bolo chybné, keby sme niečo vnucovali svedomiu našich bratov. Je však niečo iné, keď sa tomuto svedomiu predkladá evanjeliová pravda a spása v Ježišovi Kristovi s plnou jasnosťou a s absolútnym rešpektovaním tohto svedomia, aby sa mohlo celkom slobodne rozhodovať. Také hlásanie evanjelia nielenže nie je porušovaním náboženskej slobody, ale vzdáva sa tým tejto slobode pocta» (Evangelii nuntiandi, 80). Máme mať vždy odvahu a radosť ponúkať s úctivosťou stretnutie s Kristom a stávať sa nositeľmi jeho evanjelia“ – uzatvára myšlienku pápež František vo svojom posolstve, ktoré nesie jeho podpis s dátumom 19. mája 2013, na slávnosť Zoslania Ducha Svätého.

Misijná nedeľa sa z podnetu Pia XI. slávi od roku 1927, vždy predposlednú nedeľu v októbri - tento rok pripadá na 20. októbra.( TK KBS, RV SK jk, jb; ml ) 20130807014   |   Upozorniť na chybu v správe | Prečítaná 1240 x

[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020