[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 08. 05. 2021   Meniny má Ingrida       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Predstavitelia farských médií o evanjelizácií v sociálnych sieťach v Banskej Bystrici
P:3, 14. 02. 2013 09:24, DOMBanská Bystrica 13. februára (TK KBS) - Otázke ako evanjelizovať a tvoriť cirkevné spoločenstvo v súčasnej digitálnej kultúre sa venovali zástupcovia farských masmédií Banskobystrickej diecézy, ktorí sa zišli uplynulú sobotu 9. februára 2013 v Banskej Bystrici.

Stretnutie redaktorov farských časopisov, webstránok a sociálnych sietí v Diecéznom centre Jána Pavla II. otvoril generálny vikár Banskobystrickej diecézy Mons. Marián Bublinec. Tvorcom farských masmédií sa poďakoval za ich dobrovoľnú obetavú službu na úrovni farnosti, ktorá je cennou pre celé diecézne spoločenstvo. Symbolicky ich zároveň ocenil i malou publikáciou.

Nosnou témou stretnutia bolo tohtoročné posolstvo Svätého Otca Benedikta XVI. pre oblasť masmédií s názvom Sociálne siete: brány pravdy a viery, nové priestory pre evanjelizáciu. Výzvy posolstva priblížil vdp. Štefan Hrbček, kňaz z  kresťanského portálu Moja komunita. Ako uviedol Hrbček, aj sociálne siete sú priestor, ktorý nám Boh dáva ako príležitosť a priestor na ohlasovanie evanjelia. Štefan Hrbček povzbudil farských redaktorov a  prítomných kňazov, aby s  odvahou vstúpili i do týchto masmédií.

Prednášajúci Martin Lojek, technický správca Mojej komunity, oboznámil farských redaktorov s možnosťami a  kapacitou tohto celoslovenského kresťanského portálu. Ako podčiarkol Lojek, každý príspevok na sociálnej sieti, by mal v  sebe niesť nejakú výzvu, čo príspevku získa vyššiu návštevnosť. Obaja členovia portálu Moja komunita podčiarkli jednotu ako silnú charakteristiku komunikácie cirkevného spoločenstva. Jednota je nielen vlastná cirkvi ale aj prospieva efektivite ohlasovania.

Stretnutie farských masmédií v Banskej Bystrici organizovalo Diecézne centrum pre masmediálnu komunikáciu. Súčasťou bola i diskusia, pozvánky na celoročné aktivity zo života v diecéze a možnosti spoločnej tvorby medzi farskými redakciami.

TK KBS informovala Zuzana Juhaniaková

TK KBS vydala k správe ::AUDIO::

( TK KBS, zj; ml ) 20130214043   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]