[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 09. 08. 2022   Meniny má Ľubomíra      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  august  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

"Nocou svetla“ britskí katolíci zviditeľnia svoju vieru
P:3, 16. 10. 2010 08:34, ZAH

Veľká Británia (15. októbra, RV) – Britskí veriaci boli svojimi pastiermi vyzvaní k tomu, aby sa v predvečer slávnosti Všetkých svätých - 31. októbra - pripojili k iniciatíve s názvom „Noc sveta“. Svetlo sviečky v okne ich príbytkov bude viditeľným znamením viery v Ježiša Krista. Biskupi Anglicka a Walesu prišli s touto výzvou, aby dopomohli znovu objaviť pravý zmysel kresťanskej slávnosti Všetkých svätých. Ide o aktivitu, ktorá je zameraná proti okultistickému sviatku „Halloween“, ktorý sa stal komerčnou záležitosťou i v tradične katolíckych krajinách. Osvetľovanie tekvíc, masky čarodejníc či strašidiel sa stalo dobrým obchodom. „Halloween“ sa stal po Vianociach a Veľkej noci ekonomicky najvýnosnejším sviatkom. Britskí veriaci sú vyzvaní k oslave vigílie tejto slávnosti účasťou na svätej omši a adoráciou Najsvätejšej sviatosti. Deti sa môžu preobliecť za svätých, alebo si obliecť biely odev na znak svojej vernosti Kristovi, ktorý je Svetlom sveta.

„Kresťanské sviatky a spomienky tvoria dôležitú súčasť našej katolíckej kultúry. Svetlo sviečky pri obraze Krista by mohlo byť účinným spôsobom, ako ukázať ľuďom, že máme nádej v niekoho iného, nie v samých seba“ - povedal Mons. Kieran Conry, biskup Arundelu a Brightonu, ktorý je v rámci biskupskej konferencie zodpovedný za oblasť evanjelizácie a katechézy. Ako uvádza tlačová agentúra CCN, „Noc svetla“ je konkrétnou reakciou na slová Benedikta XVI., ktorými počas svojej nedávnej apoštolskej cesty vo Veľkej Británii vyzval veriacich k zviditeľneniu ich viery. Toto pozvanie zopakoval Mons. Vincent Nichols, arcibiskup Westminsteru a predseda konferencie biskupov v poslednom pastierskom liste veriacim arcidiecézy.

( TK KBS, RV pd; dj ) 20101016009   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Kontakty


Kонтакти для духовної допомоги та підтримки


  Top témy
Všetky

Pápež František v Kanade

Stretnutie mládeže T22

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23

Rok Amoris Laetitia
Koronavírus