Bratislava 4. novembra (TK KBS) TK KBS prináša výber z programu biskupov (45. týždeň).-----------------------------------------------------------------
RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV – Západná provincia
BRATISLAVSKÁ ARCIDIECÉZA
* MONS. JOZEF HAĽKO (bratislavský pomocný biskup)
Pondelok 4. novembra 2019:
- Kňazská rekolekcia dekanát Pezinok vo Farnosti Častá
- 17:30 Svätá omša v Kostole sv. Ladislava v Bratislave
Streda 6. novembra 2019:
- 16:30 Prednáška na regionálnej konferencii Európskej únie seniorov na tému: „Situácia a perspektívy seniorov na Slovensku“ v zasadačke Bratislavského samosprávneho kraja v Bratislave
Piatok 8. novembra 2019:
- 7:00 Svätá omša v Kaplnke TV Lux v Bratislave
- Vyučovanie Cirkevných dejín na RK CMBF UK v Bratislave
- 16:00 Duchovná obnova pre pracovníkov TV Lux v Pezinku
Sobota 9. novembra 2019:
- 17:00 Svätá omša v Katedrále sv. Martina v Bratislave (koncelebrácia)
Nedeľa 10. novembra 2019:
- 10:30 Svätá omša v Katedrále sv. Martina v Bratislave (koncelebrácia)
Pondelok 11. novembra 2019:
- 17:00 Svätá omša v Katedrále sv. Martina v Bratislave – kazateľ na tému: Povolanie sv. Martina a čnosť mravnej sily
Zdroj: sr. Adela Jenčová (sekretariát pomocného biskupa)
--------------------------------------------------------------
TRNAVSKÁ DIECÉZA
* MONS. JÁN OROSCH (trnavský arcibiskup)
Pondelok 4. novembra 2019:
- o 17:00 Stretne sa s kaplánmi Trnavskej arcidiecézy na spoločnej večeri počas programu trvalej formácie
Utorok 5. novembra 2019:
- o 8:00 Celebruje svätú omšu pre zamestnancov v kaplnke Arcibiskupského úradu
- o 8:30 Stretne sa s kaplánmi na spoločných raňajkách počas programu trvalej formácie
- od 9:30 Zúčastní sa na Teologickom dni kňazov Trnavskej arcidiecézy
Streda 6. novembra 2019:
- o 8:00 Celebruje svätú omšu pre zamestnancov v kaplnke Arcibiskupského úradu
- o 10:00 Vybavuje dohodnuté osobné stretnutie s kňazmi
- Popoludní vybavuje administratívne záležitosti na sekretariáte Arcibiskupského úradu
Štvrtok 7. novembra 2019:
- o 11:00 Celebruje svätú omšu pre zamestnancov v kaplnke Arcibiskupského úradu pri príležitosti jubilea kňazov Trnavskej arcibiskupskej kúrie, vsdp. Petra Šimka a vsdp. Petra Škultétyho
- Popoludní vybavuje administratívne záležitosti na sekretariáte Arcibiskupského úradu
Piatok 8. novembra 2019:
- o 8:00 Celebruje svätú omšu pre zamestnancov v kaplnke Arcibiskupského úradu
- o 10:00 Bude viesť pracovné stretnutie aulistov Trnavskej arcibiskupskej kúrie
- Popoludní vybavuje administratívne záležitosti na sekretariáte Arcibiskupského úradu
Sobota 9. novembra 2019:
- vybavuje pastoračné povinnosti mimo Arcibiskupského úradu
Nedeľa 10. novembra 2019:
- o 11:30 Celebruje svätú omšu v katedrálnom Chráme sv. Jána Krstiteľa v Trnave pri príležitosti 32. nedele v Cezročnom období
Zdroj: Anton Ziolkovský (hovorca Arcibiskupského úradu)
----------------------------------------------------------------
ŽILINSKÁ DIECÉZA
* MONS. TOMÁŠ GALIS (žilinský biskup)
Pondelok 4. novembra 2019:
- o 18:00 svätá omša obetovaná za zosnulých kňazov a diakonov Žilinskej diecézy, Žilina-Mesto (katedrála)
Utorok 5. novembra 2019:
- vizitácia Farnosti Lutiše
Štvrtok 7. novembra 2019:
- zúčastňuje sa zasadania Diecéznej pastoračnej rady
Sobota 9. novembra 2019:
- o 10:00 Konsekrácia oltára a kostola Žilina-Budatín
Zdroj: Ľubomír Majtán (tajomník biskupa)
----------------------------------------------------------------
RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV - východná provincia
KOŠICKÁ ARCIDIECÉZA
* MONS. BERNARD BOBER (košický arcibiskup)
Pondelok 4. novembra 2019:
- 10:00 Mediálny brífing k vyhláseniu sv. Alžbety za patrónku Košíc, ABÚ Košice
- 18:00 Svätá omša, Kostol sv. Košických mučeníkov, Košice – Nad jazerom
Utorok 5. novembra 2019:
- 8:00 Spojené rekolekcie, Prešov
Streda - Piatok 6. – 15. novembra 2019:
- Arcidiecézna púť, Guadalupe - Mexiko
* MONS. MAREK FORGÁČ (košický pomocný biskup)
Pondelok 4. novembra 2019:
- 16:30 Odpustová slávnosť sv. Karola Boromejského, seminárny Kostol sv. Antona Paduánskeho, Košice
Utorok 5. novembra 2019:
- 8:00 Spojené rekolekcie, Prešov
Streda 6. novembra 2019:
- 8:00 Spojené rekolekcie, Košice
- 18:00 Svätá omša „Za život“, Košice - Juh
Štvrtok 7. novembra 2019:
- 8:00 Spojené rekolekcie, Michalovce
Piatok 8. novembra 2019:
- 9:00 Svätá omša, 15. výročie Gymnázia Edity Steinovej, Katedrála sv. Alžbety, Košice
Nedeľa 10. novembra 2019:
- 10:30 Svätá omša, 20. výročie konsekrácie kostola, Bzenov (f. Radatice)
* MONS. ALOJZ TKÁČ (košický emeritný arcibiskup)
Sobota 9. novembra 2019:
- 10:30 Odpustová slávnosť sv. Imricha, 5. výročie konsekrácie kostola, Uzovský Šalgov (f. Ražňany)
Nedeľa 10. novembra 2019:
- 10:30 Svätá omša, Katedrála sv. Alžbety, Košice
Zdroj: Jozef Kmec (tajomník)
----------------------------------------------------------------
ROŽŇAVSKÁ DIECÉZA
* MONS. STANISLAV STOLÁRIK
Pondelok 4. novembra 2019:
- 10:00 Pracovné stretnutia na Biskupskom úrade
- 12:00 Svätá omša pre zamestnancov BÚ
- 14:00 Pracovné stretnutia na Biskupskom úrade
Utorok 5. novembra 2019:
- 10:00 Pracovné stretnutia na Biskupskom úrade
- 12:00 Svätá omša pre zamestnancov BÚ
- 14:00 Pracovné stretnutia na Biskupskom úrade
Streda 6. novembra 2019:
- 10:00 Pracovné stretnutia na Biskupskom úrade
- 18:00 Svätá omša v Katedrále Nanebovzatia Panny Márie v Rožňave (vysielaná Rádiom Lumen)
Piatok 8. novembra 2019:
- 6:45 Svätá omša pre bohoslovcov kňazského seminára v Košiciach
Sobota 9. novembra 2019:
- 10:30 vysluhovanie sviatosti birmovania vo farnosti Lučenec – mesto
Nedeľa 10. novembra 2019:
- 8:30 Svätá omša v Kostole sv. Františka Xaverského v Rožňave, v deň 50. výročia prvej „vzorovej sv. omše“ obnovenej podľa Druhého vatikánskeho koncilu, ktorá bola slávená v tomto kostole
Zdroj: Rožňavská diecéza
-----------------------------------------------------------------
GRÉCKOKATOLÍCKA CIRKEV
PREŠOVSKÁ ARCHIEPARCHIA
* MONS. JÁN BABJAK (prešovský arcibiskup metropolita)
Pondelok 4. novembra 2019:
- 10:00 Prešov-Sekčov – Chrám Povýšenia sv. Kríža – archijerejská svätá liturgia pri príležitosti sviatku školy (spomienka na blahorečenie hieromučeníka P. P. Gojdiča) na Cirkevnej základnej škole s materskou školou a Gymnáziu bl. P. P. Gojdiča
Streda 6. novembra 2019:
- 16:30 Prešov – Gréckokatolícky kňazský seminár bl. biskupa P. P. Gojdiča – svätá liturgia
Štvrtok 7. novembra 2019:
Krakov – pracovná cesta
Piatok 8. novembra 2019:
- 16:30 Prešov – Katedrála sv. Jána Krstiteľa – archijerejská svätá liturgia pri príležitosti otvorenia 28. ročníka Medzinárodného festivalu duchovných piesní byzantského obradu
Sobota 9. novembra 2019:
- 14:00 Prešov – Katedrála sv. Jána Krstiteľa – účasť na festivalovom koncerte 28. ročníka Medzinárodného festivalu duchovných piesní byzantského obradu
Zdroj: Informačné stredisko Prešovskej archieparchie
----------------------------------------------------------------
Poznámka: Údaje sú aktualizované po ich dodaní.