[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 09. 06. 2026   Meniny má Stanislava      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Rozhovory
Programové tipy
Podcast:
Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Jubilejný rok 2025
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež Lev XIV.
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity

Po vlaňajšom úspechu bude i tento rok Letná škola jazykov Biblie
P:3, 20. 05. 2013 10:12, DOM

Košice/Ružomberok 20. mája (TK KBS) - Katedra histórie a biblických vied Teologickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku ponúka po minuloročnom úspešnom prvom ročníku pre záujemcom o Sväté písmo, biblické a orientálne jazyky mesačný kurz gréčtiny, hebrejčiny a sýrčiny v rámci projektu Letná škola jazykov Biblie 2013 (LŠJB 2013).

Kurzy sa uskutočnia v sídle Teologickej fakulty KU (Hlavná 89, Košice) v lete 2013 v nasledujúcich termínoch:

- Kurz gréčtiny pre začiatočníkov s časovou dotáciou 80 vyučovacích hodín (4 hodiny denne, pondelok – piatok) v termíne 12. augusta – 6. septembra 2013.

- Kurz hebrejčiny pre pokročilých s časovou dotáciou 40 vyučovacích hodín (2 hodiny denne, pondelok – piatok) v termíne 19. augusta – 13. septembra 2013.

- Kurz sýrčiny pre začiatočníkov s časovou dotáciou 40 vyučovacích hodín (2 hodiny denne, pondelok – piatok) v termíne 19. augusta – 13. septembra 2013.

„Náplňou kurzu hebrejčiny bude lektúra vybraných naratívnych a poetických textov hebrejskej Biblie a tak bude kurz určený pre záujemcov už ovládajúcich hebrejskú gramatiku prebranú v štandardných úvodných kurzoch. Absolventi získajú certifikát na úrovni pokročilý. Kurzy gréčtiny a sýrčiny budú mať charakter úvodu a nebudú predpokladať predošlú znalosť týchto jazykov. Ich cieľom bude zvládnutie základnej gramatiky nevyhnutnej pre lektúru pôvodných textov. Absolventi získajú certifikát na úrovni mierne pokročilý,“ povedal doc. Róbert Lapko, organizátor a garant LŠJB 2013, prorektor KU poverený zodpovednosťou za zahraničné vzťahy, mobility a formáciu.

Kurz hebrejčiny a sýrčiny povedie Peter Juhás, absolvent Pontificio Istituto Biblico v Ríme a vyučujúci na Teologickej fakulte KU a na Ludwig-Maximilians-Universität v Mníchove. Kurz gréčtiny povedie Juraj Feník, absolvent The Catholic University of America v USA a vyučujúci na Teologickej fakulte KU. Poplatok za kurz gréčtiny je 100 eur a za kurz hebrejčiny a sýrčiny 50 eur. Bližšie informácie a možnosť záväzného prihlásenia sa do 12. júna 2013 na e-mailovej adrese lsjb2013@centrum.sk. Ubytovanie a stravu si môžu záujemcovia objednať v Kňazskom seminári sv. Karola Boromejského (Hlavná 91, Košice; tel. 055 68 36 173). Projekt LŠJB 2013 je pokračovaním minuloročného pilotného ročníka, ktorý úspešne ukončilo 10 absolventov zo Slovenska a Poľska (na ilustračnej snímke z archívu TF KU).

TK KBS informoval Vladimír Buzna

( TK KBS, vbu; ml ) 20130520028   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]