TK KBS
Dnes je nedeľa 01. 02. 2015   Meniny má Tatiana       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | iPhone | Twitter | Vyhľadávanie
  Navigácia
Hlavná stránka
Dnešné správy

  Servisy
Domáci servis
Zahraničný servis
Novinársky servis
Foto servis
- fotobanka
- fotobanka (free)
Audio servis
- audiobanka
Video servis
Reagujeme...

  Kategórie
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Dossier
Bulletin Život Cirkvi
Notitiae GS KBS
Historický kalendár
Programové tipy

  Audio&Video
TV LUX [naživo]
Rádio Lumen [naživo]
Rádio Vatikán [záznam]

  TK KBS
Adresa:
Kapitulská 11
P.O.BOX 113
814 99 Bratislava

Redakcia
Copyright info
Prístup do fotobanky

Benedikt XVI. píše posolstvo Kolumbovým rytierom do Spojených štátov
P:3, 06. 08. 2012 16:40, ZAH

Vatikán 6. augusta (RV) - V tejto epoche, keď je uplatňovanie práva na náboženskú slobodu obmedzované, pápež vyzdvihuje svedectvo viery Kolumbových rytierov. V súvislosti s ich výročným stretnutím v Kalifornii im zaslal posolstvo, podpísané vatikánskym štátnym sekretárom kardinálom Tarcisiom Bertonem.

„Ohlasovať slobodu v celej krajine“ – tejto téme bude venované trojdňové 130. najvyššie výročné zhromaždenie Kolumbových rytierov v Anaheime v Kalifornii a podľa Svätého Otca evokuje „biblické ideály slobody a spravodlivosti“ tejto najstaršej americkej katolíckej organizácie. je tiež výzvou adresovanou novým generáciám, aby sa zodpovedne zasadili za „ochranu a podporovanie veľkých ideálov“. Posolstvo vysoko doceňuje neúnavnú pomoc Kolumbových rytierov katolíckemu spoločenstvu v promptnom reagovaní na bezprecedentnú závažnosť nových hrozieb porušovania slobody Cirkvi a ohrozenia verejnej morálky. Poukazuje na ochranu „práv všetkých veriacich, ako jednotlivcov, tak aj inštitúcií, pracujúc tak na vytváraní demokratickej spoločnosti, formovanej ich presvedčením a hodnotami. „Kolumboví rytieri“ – píše pápež v posolstve – „sú priekopníkmi laického apoštolátu“. Pripomenul návštevu Ad Limina biskupov Spojených štátov z 19. januára tohto roku v súvislosti s nevyhnutnosťou zaangažovania sa katolíckych laikov, dobre pripravených, so zmyslom pre kritické videnie situácie v kultúre a verejnom živote. „S odvahou čeliť sekularizmu, ktorý by chcem vytlačiť Cirkev z verejnej diskusie o otázkach, ktoré ovplyvňujú budúcnosť americkej spoločnosti.“ V závere Svätý Otec vyjadruje vďačnosť Kolumbovým rytierom za prejavy solidarity a podpory pápeža v týchto ťažkých časoch.

Vzťah Kolumbových rytierov k mestu Rím trvá bezmála už jedno storočie. Ako charitatívnu organizáciu ich pozval do Ríma pápež Benedikt XV. v roku 1920. Združenie tu vybudovalo veľký počet športových areálov pre rímsku mládež, podieľalo sa na renovácii vatikánskych pamiatok a na jeho telekomunikačných projektoch. Nemalú úlohu zohrali Kolumboví rytieri ako dôveryhodný diplomatický kanál medzi USA a Svätou stolicou pred nadviazaním formálnych vzťahov v 80. rokoch.
( TK KBS, RV jak; ml ) 20120806032    Vytlacit clanok[naspat]


  ::Web stránka:
Synoda biskupov

  ::Dossier::
Synoda o rodine
Rok zasväteného života
SDM 2016 Krakov

  Kalendár
<<  február  >>
poutstštpisone
       1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728 

  ::Pápež František::
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie
Kalendár podujatí

  ::Linky::
Vatikán
www.kbs.sk
Hovorca KBS
Zoznam hovorcov biskupstiev

Databáza podujatí (vyveska.sk)

Rádio Vatikán
Katolícke noviny
Rádio Lumen
Katolícke tlačové agentúry
Bohoslužby na Slovensku
Životopisy svätých

(c) TK KBS 2003 - 2015