Bratislava 30. júla (TK KBS) - TK KBS prináša výber z programu biskupov na 31. týždeň.---------------------------------------------------------------
RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV – Západná provincia
BRATISLAVSKÁ ARCIDIECÉZA
* MONS. STANISLAV ZVOLENSKÝ (bratislavský arcibiskup a metropolita)
* MONS. JOZEF HAĽKO (bratislavský pomocný biskup)
-----------------------------------------------------------------
TRNAVSKÁ ARCIDIECÉZA
* MONS. JÁN OROSCH (apoštolský administrátor „sede vacante“)
-----------------------------------------------------------------
NITRIANSKA DIECÉZA
* MONS. VILIAM JUDÁK (nitriansky biskup)
* MONS. MARIÁN CHOVANEC (nitriansky pomocný biskup)
-----------------------------------------------------------------
ŽILINSKÁ DIECÉZA
* MONS. TOMÁŠ GALIS (žilinský biskup)
Piatok 3. augusta
16:00 Celebruje svätú omšu s pohrebnými obradmi vo Farskom kostole sv. Kataríny v Hornej Porube za pána Ondreja Čuríka, otca nášho kňaza Emanuela Čuríka
Sobota 4. augusta
10:30 Celebruje slávnostnú svätú omšu v Katedrále Najsvätejšej Trojice v Žiline, pri ktorej budú liturgickým obradom zasnúbené s Kristom a odovzdané službe Cirkvi tri zasvätené panny
17:15 Vedie modlitbu posvätného ruženca v rámci Fatimských prvých sobôt a po nej
18:00 Celebruje slávnostnú svätú omšu v Bazilike Narodenia Panny Márie v Rajeckej Lesnej
Nedeľa 5. augusta 2012
10:30 Celebruje svätú omšu pri Kaplnke Panny Márie Snežnej v Podskalí na tradičnej púti k Panne Márii Snežnej
Zdroj: Peter Holbička (hovorca diecézy)
---------------------------------------------------------------
BANSKOBYSTRICKÁ DIECÉZA
* MONS. MARIÁN BUBLINEC (diecézny administrátor)
-----------------------------------------------------------------
RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV - Východná provincia
KOŠICKÁ ARCIDIECÉZA
* MONS. BERNARD BOBER (košický arcibiskup metropolita)
Sobota 4. augusta
9:00 Fatimská sobota, Obišovce
Nedeľa 5. augusta
16:00 Púť Rómov, Gaboltov
* MONS. STANISLAV STOLÁRIK (košický pomocný biskup)
* MONS. ALOJZ TKÁČ (emeritný košický arcibiskup)
Utorok 31. júla
10:00 Pohreb kostolníka, Sabinov
Piatok 3. augusta
16:30 Svätá omša, Nováčany
Nedeľa 5. augusta
Sväté omše, Nováčany
Zdroj: Jozef Kmec (tajomník)
-----------------------------------------------------------------
SPIŠSKÁ DIECÉZA
* MONS. ŠTEFAN SEČKA (spišský biskup)
* MONS. ANDREJ IMRICH (spišský pomocný biskup)
-----------------------------------------------------------------
GRÉCKOKATOLÍCKA CIRKEV sui iuris
PREŠOVSKÉ ARCIBISKUPSTVO
JÁN BABJAK SJ (prešovský arcibiskup a metropolita)
Piatok 3. augusta
16:00 prijatie archimandritu Sergeja Gajeka, gréckokatolíckeho apoštolského vizitátora v Minsku, so sprievodom (Ľutina)
Sobota 4. augusta
18:00 Archijerejská svätá liturgia pri príležitosti archieparchiálnej odpustovej slávnosti (Litmanová – Hora Zvir)
Nedeľa 5. augusta
10:30 Koncelebruje archijerejskú svätú liturgiu pri príležitosti archieparchiálnej odpustovej slávnosti; hlavný slúžiteľ a slávnostný kazateľ Jeho Blaženosť vladyka Svjatoslav Ševčuk, kyjevsko-haličský väčší arcibiskup, hlava Ukrajinskej gréckokatolíckej cirkvi; priamy televízny prenos STV 1 (Litmanová – Hora Zvir)
Zdroj: Ľubomír Petrík (hovorca arcibiskupstva)
-----------------------------------------------------------------
KOŠICKÁ EPARCHIA
* MONS. MILAN CHAUTUR (košický eparcha)
-----------------------------------------------------------------
BRATISLAVSKÁ EPARCHIA
* MONS. PETER RUSNÁK (bratislavský eparcha)
Nedeľa 5. augusta
10:30 Slúži archijerejskú sv. liturgiu pri príležitosti odpustovej slávnosti Gréckokatolíckej farnosti sv. Sedmopočetníkov v Prievidzi (Prievidza – Chrám Nanebovzatia Panny Márie (mariánsky kostol na cintoríne))
Zdroj: Stanislav Gábor (hovorca eparchie)
-----------------------------------------------------------------
VOJENSKÝ ORDINARIÁT
* MONS. FRANTIŠEK RÁBEK (ordinár OS a OZ SR)
-----------------------------------------------------------------