TK KBS
Dnes je nedeľa 01. 02. 2015   Meniny má Tatiana       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | iPhone | Twitter | Vyhľadávanie
  Navigácia
Hlavná stránka
Dnešné správy

  Servisy
Domáci servis
Zahraničný servis
Novinársky servis
Foto servis
- fotobanka
- fotobanka (free)
Audio servis
- audiobanka
Video servis
Reagujeme...

  Kategórie
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Dossier
Bulletin Život Cirkvi
Notitiae GS KBS
Historický kalendár
Programové tipy

  Audio&Video
TV LUX [naživo]
Rádio Lumen [naživo]
Rádio Vatikán [záznam]

  TK KBS
Adresa:
Kapitulská 11
P.O.BOX 113
814 99 Bratislava

Redakcia
Copyright info
Prístup do fotobanky

Takmer 700 mladých na festivale Bárkafest v Juskovej Voli
P:3, 27. 06. 2012 08:55, DOM

Juskova Voľa 27. júna (TK KBS) - Takmer 700 mladých zaplnilo počas uplynulého víkendu, od 22. do 24. júna, priestory Gréckokatolíckeho mládežníckeho centra Bárka v Juskovej Voli, kde prijali ponuku hudby, slova, workshopov a radostného spoločenstva na festivale Bárkafest. Niesol sa v duchu vety „Daj, aby som videl!“, ktorú volal slepý Bartimej na prechádzajúceho Ježiša. Festival sa začal práve piesňou Bartimej z tvorivej dielne Petra Milenkyho. V úvodnom slove sa mladým prihovoril otec Slavomír Palfi, zodpovedný za Bárkafest 2012. Postupne sa počas víkendu predstavilo dvanásť kapiel (Peter Milenky band, S2G Band, F6, GPS, Lámačské chvály, Out of control, Slnovrat, Tretí deň, eSPé, Mahanaim, Siloe a Prázdny kríž). Evanjelizačné a formačné slovo Martina Mekela, Braňa Letka, Mira Tótha, Jula Slováka a Milana Zálehu viedlo prítomných k vyvýšeniu toho, aký Boh je a k povzbudeniu žiť vzťah s ním pred očami sveta.

Bárkafest 2012 nebol len o hudbe. Divadielka DIK a NNN z Pastoračného centra pre Rómov v Čičave boli a sú svedectvom, že iniciátorom ich kreativity je najvyšší Kreator – Stvoriteľ, Boh – a ich scénky sú podstatnou súčasťou evanjelizačných aktivít. Sobotné workshopy priniesli ďalšie tvorivé aktivity – vlajkovanie, vedenie chvál, biblický tanec, ale ponúkli aj priestor na diskusiu v rámci workshopov o nebezpečenstve bojových umení či diskusiu o povolaní a práci s biblickými textami. Oľga Staňová vydala svedectvo o nebezpečenstve okultných pascí na človeka a porozprávala o praktických cestách, ako sa týmto nástrahám účinne vyhýbať a bojovať s nimi. Pre účastníkov Bárkafestu 2012 boli nonstop k dispozícii kňazi, ochotní slúžiť sviatosťou zmierenia, ako aj laickí modlitebnici, pripravení vypočuť, poradiť a modliť sa s človekom, ktorý hľadal pomoc v osobnom trápení.

TK KBS informovala Valéria Juričková
( TK KBS, vj; ml ) 20120627013    Vytlacit clanok[naspat]


  ::Web stránka:
Synoda biskupov

  ::Dossier::
Synoda o rodine
Rok zasväteného života
SDM 2016 Krakov

  Kalendár
<<  február  >>
poutstštpisone
       1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728 

  ::Pápež František::
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie
Kalendár podujatí

  ::Linky::
Vatikán
www.kbs.sk
Hovorca KBS
Zoznam hovorcov biskupstiev

Databáza podujatí (vyveska.sk)

Rádio Vatikán
Katolícke noviny
Rádio Lumen
Katolícke tlačové agentúry
Bohoslužby na Slovensku
Životopisy svätých

(c) TK KBS 2003 - 2015