TK KBS
Dnes je sobota 31. 01. 2015   Meniny má Emil       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | iPhone | Twitter | Vyhľadávanie
  Navigácia
Hlavná stránka
Dnešné správy

  Servisy
Domáci servis
Zahraničný servis
Novinársky servis
Foto servis
- fotobanka
- fotobanka (free)
Audio servis
- audiobanka
Video servis
Reagujeme...

  Kategórie
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Dossier
Bulletin Život Cirkvi
Notitiae GS KBS
Historický kalendár
Programové tipy

  Audio&Video
TV LUX [naživo]
Rádio Lumen [naživo]
Rádio Vatikán [záznam]

  TK KBS
Adresa:
Kapitulská 11
P.O.BOX 113
814 99 Bratislava

Redakcia
Copyright info
Prístup do fotobanky

Nový portál umožňuje získať prehľad o stovkách kresťanských aktivít
P:3, 26. 04. 2011 17:06, DOM

Milovníci kresťanských podujatí môžu oddnes zadarmo získať vo virtuálnom priestore prehľad o stovkách aktivít z celého Slovenska. Umožňuje im to internetová stránka vyveska.sk, ktorá vznikla s finančnou podporou Konferencie biskupov Slovenska (KBS). Na projekte, ktorý predstavili v Bratislave, sa okrem dobrovoľníkov podieľajú aj ďalší partneri.

Nový portál ponúka popri šanci získať denné informácie o podujatiach rôzneho druhu tiež možnosť interaktívne komunikovať prostredníctvom sociálnej siete Facebook. Každé podujatie má svoj aktívny názov, termín i kontaktné údaje na jeho hlavných organizátorov. Súčasťou sú tiež pravidelne organizované podujatia či možnosť získať pravidelný newsletter.

"Vyveska.sk poskytuje návštevníkom možnosť prehľadne zobraziť, čo zaujímavé sa chystá, zároveň informuje o kresťanských podujatiach. Organizátorom tiež umožňuje efektívne šíriť informácie o pripravovaných akciách," vysvetľuje Tomáš Kuzár, iniciátor projektu a predseda občianskeho združenia Christin, ktoré projekt zastrešuje.

"Určite ste už počuli ako kňazi na konci farských oznamov hovoria, že všetky podujatia nájdete na výveske. To nás inšpirovalo pri hľadaní názvu, no je to zároveň aj motto nášho úsilia, ponúknuť všetky kresťanské aktivity na vyveska.sk," vysvetľuje názov stránky ďalšia iniciátorka Miriam Kuzárová.

Projekt tvorcovia pripravovali osem mesiacov. "Veľakrát sa mi stalo, že som strávil hodiny za internetom, kým som našiel nejaké podujatie, na ktoré by som mohol ísť. Pevne verím, že s portálom vyveska.sk to bude oveľa jednoduchšie," uvádza architekt IT riešenia stránky Štefan Kušnír.

Projekt podporili viaceré kresťanské organizácie i súčastné projekty. Nechýbajú medzi nimi Tlačová kancelária KBS, portály Christ-net.sk, Moja komunita, Fórum kresťanských inštitúcií, Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže, dom Quo Vadis v Bratislave a ďalší partneri. Informácie o nových podujatiach a podnety je možné posielať na adresu vyveska@vyveska.sk.

Viac informácií o projekte je možné získať na internetovej stránke www.vyveska.sk.

TK KBS informovala Miriam Kuzárová
( TK KBS, mk; dj ) 20110426020    Vytlacit clanok[naspat]


  ::Web stránka:
Synoda biskupov

  ::Dossier::
Synoda o rodine
Rok zasväteného života
SDM 2016 Krakov

  Kalendár
<<  január  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

  ::Pápež František::
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie
Kalendár podujatí

  ::Linky::
Vatikán
www.kbs.sk
Hovorca KBS
Zoznam hovorcov biskupstiev

Databáza podujatí (vyveska.sk)

Rádio Vatikán
Katolícke noviny
Rádio Lumen
Katolícke tlačové agentúry
Bohoslužby na Slovensku
Životopisy svätých

(c) TK KBS 2003 - 2015